9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 17 Січня, 2022

Український літак Ан-225 “Мрія” виконуватиме перевезення для НАТО

Український транспортний літак Ан-225 «Мрія» готується до нового військового замовлення.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Defense Express.

Найбільший у світі літак вирушив у Великобританію на авіабазу «Брайз-Нортон». Підготовка літака до цього рейсу пройшла в аеропорту в Гостомелі під Києвом.

«Ширина кабіни по підлозі 6,4 метра. У два ряди можна ставити техніку, любу. Тут буде колісна, гусенична техніка яку ми веземо в Сараєво. Це англійські військові, збройні сили, що підтримують миротворчий контингент у Сараєво.» – розповідає Михайло Харченко, співробітник державного концерну «Антонов».

Комерційні рейси «Мрія» здійснює с 2001 року. У середньому 12-15 контрактів з цілого світу на рік. Половина замовлень – від військових, зокрема країн-членів НАТО.

З 2006 року, в рамках програми SALIS, негабаритні стратегічні далекі авіаперевезення забезпечувалися в інтересах майже двох десятків держав-членів НАТО та ЄС. Їх виконувало спільне підприємство Ruslan International, яке включало українські «Авіалінії Антонова» (7 Ан-124 та Ан-225) та російську ВК «Волга-Днепр» (10 Ан-124-100).

Восени 2016 року керівник ДП «Антонов» Олександр Коцюба заявив, що українська компанія вийде з СП з росіянами до кінця року. Після чого, в наступному році, обидві компанії виконували перевезення вантажів по програми SALIS самостійно. А у 2018 році авіакомпанія з РФ відмовилася від участі в тендері на перевезення для НАТО. Тож у концерні «Антонов» очікують, що відтепер українські Ан-124 «Руслан» та Ан-225 «Мрія» Альянс замовлятиме частіше.

АвторDefense Express

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають