9.5 C
Alba Iulia
Субота, 4 Лютого, 2023

Українські порти Дунаю наростили перевалку вантажів вчетверо у порівнянні з лютим

Перевалка вантажів в українських портах на річці Дунай (Усть-Дунайськ, Ізмаїл та Рені), які залишаються єдиними працюючими у звичайному режимі, за підсумками квітня у порівнянні з лютим поточного року збільшилася майже вчетверо.

Про це повідомив заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

“У квітні ми на експорт та імпорт перевантажили десь 850 тис. тонн, з яких 450 тис. тонн – аграрні вантажі, але у порівнянні з мирним часом це десь до 15% від загального товарообігу”, – заявив він у ході брифінгу в Українському медіацентрі у п’ятницю, коментуючи перевалку в українських портах

blank

При цьому в міністерстві вважають, що перевалка в Дунайських портах буде збільшена до 1 млн тонн на місяць.

“Якщо говорити про цифри та можливості, то у мирний час понад 75% зовнішнього товарообігу держави відбувалося через морські шляхи. Через порти, які на сьогодні або закриті, або заблоковані військовою агресією, проходило більше ніж 90% загального товарообігу. Тобто ті можливості, які зараз існують і не обмежені – це порти Дунаю. Вони можуть забезпечити експорт або імпорт не більше 10% від товарообігу, який був у мирний час та оброблявся усіма морськими торговими портами”, – додав Васьков.

blank

За його словами, річка Дніпро на сьогодні також не може бути задіяною у логістиці, оскільки ворогом захоплений Каховський шлюз.

На цей час закриті морпорти Маріуполь, Бердянськ, Скадовськ та Херсон, які знаходяться на тимчасово окупованій території. Порти Південний, Миколаїв, Одеса, Чорноморськ та Білгород-Дністровський працюють виключно з вантажами та флотом, який станом на 24 лютого вже був під обробкою (на 20% у порівнянні з мирним часом).

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають