9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 2 Грудня, 2021

Українські літаки здійснюють 100% стратегічних перевезень НАТО

За словами заступника міністра закордонних справ України Єгора Божка за останній час вдалося сформувати в НАТО такий рівень довіри до України, що на сьогодні фактично українські важкі літаки компанії “Антонов” виконують 100% стратегічних авіаперевезень в інтересах альянсу.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на “Крила”.

Чиновник нагадав що свого часу Україна ділила цей контракт з РФ, і частка РФ в ньому була значно більше. Проте через поведінку Кремля, альянс постав перед ситуацією, коли таку важливу сферу, як стратегічні авіаперевезення неможливо залишати під контролем непередбачуваного агресора.

На сьогоднішній день 100% цих перевезень забезпечуються українськими літаками. і саме тому ви так багато чуєте і бачите, як українська “Мрія” і українські “Руслани” прилітають в Канаду, Польщу, Німеччину, Францію і т.д. Це є наслідком того, що свого часу ми досягли в нашому партнерстві з НАТО, – додав заступник міністра.

За його словами, якби в Україні було більше можливостей у сфері стратегічних авіаперевезень, вона могла б надати велику підтримку партнерам по НАТО, у зв’язку з цим зараз вживаються заходи для відновлення будівництва в Україні не тільки важких літаків, але і середніх і малих.

Разом з тим Божок зазначив, що зараз серйозно вивчається питання реформування державного підприємства “Антонов” для того, щоб повернути позиції на світовому ринку авіабудування. За словами чиновника наразі вживаються заходи для відновлення будівництва в Україні не тільки важких літаків, але і середніх і малих і вже є певні напрацювання з низкою країн.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають