9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 2 Червня, 2023

Українські цистерни допомогли Молдові забезпечити мазутом власну ТЕЦ

Для вчасного забезпечення мазутом ТЕЦ залізниця Молдови задіяла цистерни з України.

Передає Промисловий Портал з посиланням на Rail.insider.

У 2022–2023 роках ДП «Calea Ferată din Moldova» транспортувала понад 130 тис. тонн мазуту (з Румунії, через порти Констанца та Галац, та з України, через порт Рені). Найбільше перевезено у січні–лютому 2023 року — майже 53 тис. тонн. Із серпня по грудень торік перевезено понад 64 тис. тонн.

Влітку 2022 року точилася дискусія про те, що теплова енергетична компанія «Термоелектрика» може залишитися без природного газу у холодну пору року. Тож влада вирішила перевести ТЕЦ на мазут. Для цього створювався необхідний запас палива.

Перевезення мазуту стало першочерговим завданням для ДП «Calea Ferată din Moldova». Та щомісяця «Термоелектрика» потребувала 30—40 тис. тонн палива, а залізниця Молдови могла транспортувати тоді лише 8 тис. тонн. Серед причин називають “відсутність необхідної кількості цистерн і візків для транспортування пального до кордону”, а також “відсутність логістичного досвіду транспортування такого виду вантажу безпосередньо з портів”.

Та залізничники та енергетики змогли знайти вихід зі складної ситуації.

«Вагони та візки були терміново відремонтовані, а завдяки співпраці з постачальниками мазуту нам запропонували в оренду вагони з України. Таким чином, CFM щомісяця транспортувала понад 30 тис. тонн мазуту. Загалом для перевезення мазуту було задіяно понад 2,3 тис. вагонів», — наголошує молдовська сторона.

Останні новини:

Зараз читають