9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 3 Жовтня, 2022

Україна заборонила заходити до своїх портів російським кораблям

З 1 січня 2022 року в Україні набула чинності заборона на доступ до внутрішніх вод для кораблів Російської Федерації.

Про це йдеться у законі «Про внутрішній водний транспорт», передає Національний Промисловий Портал з посиланням на hromadske.

До територіальних вод заборонили заходити не лише суднам, які плавають під російським прапором, а й суднам, які належать громадянам Росії або суб’єктам господарювання, що зареєстровані на території Росії. Також під заборону потрапили кораблі фізичних та юридичних осіб, на яких поширюється дія українських санкцій. 

Окрім того, цим категоріям суден тепер не можна буде реєструватися у Державному судновому реєстрі України та плавати під державним прапором нашої країни.

Закон «Про внутрішній водний транспорт» ухвалили ще на початку грудня 2020 року. Як зазначено в пояснювальній записці до нього, документ вирішили схвалити через відсутність в Україні базового закону, який би регулював питання функціонування внутрішнього водного транспорту.

Окрім заборони судноплавства для росіян, закон містить ще багато положень, які мають упорядкувати цю сферу: зокрема, визначення термінів, принципи організації водного транспорту, засади розвитку інфраструктури тощо.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають