9.5 C
Alba Iulia
Субота, 4 Лютого, 2023

Україна є другою в Східній Європі за кількістю авіапасажирів

У першому півріччі 2019 року за кількістю перевезених авіапасажирів Україна піднялася на друге місце серед країн Східної Європи.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УНІАН.

В даному рейтингу з 10 країн Україна вперше обігнала Румунію, але істотно відстає від Польщі.

За 6 місяців 2019 років через польські аеропорти пройняли 22,3 млн пасажирів (+ 8% рік до року). Українські аеропорти обслужили 10,7 млн осіб (+ 20%), румунські – 10,5 млн осіб (+ 8%). На 4-му і 5-му місцях Чехія та Угорщина з показниками 8,1 млн осіб (+ 5%) і 7,6 млн осіб (+ 9%) відповідно.

Відзначається, що практично всі аеропорти України у 2019 році наростили пасажиропотік.

Перш за все мова йде про аеропорт «Бориспіль», який зайняв 6 місце серед найбільших аеропортів Східної Європи.

У 1 півріччі він обслужив 6,7 млн пасажирів (+ 20%). Другий за величиною аеропорт України — МА «Київ» ім. Сікорського (Жуляни). Тут на даний момент обслужили 1,33 млн осіб (+ 16%).

Третій аеропорт країни — ДП «МА «Львів» ім. Д. Галицького». До кінця червня через нього пройшло майже 950 тис. пасажирів (+ 45%). До того ж, львівський аеропорт обігнав Познань і Братиславу. На думку дослідників, ситуація в сегменті пасажирських авіаперевезень в Східній Європі в цілому буде сильно залежати від України. Якщо країна буде економічно і політично стабільною, то з урахуванням її потенціалу — особливо кількості населення — ринок буде рости швидкими темпами.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають