9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 28 Червня, 2022

Україна та Польща скасують обмеження на транзит вантажних вагонів

31 січня на зустрічі міністрів інфраструктури України Олександра Кубракова та Польщі Анджея Адамчика було укладено домовленість про якнайшвидше скасування обмежень на транзит вантажних вагонів територією України до Польщі залізничним сполученням.

Про це йдеться у спільній заяві за результатами зустрічі делегацій України та Польщі повідомляється на сайті глави держави, передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Укрінформ.

За результатами зустрічі був погоджений текст спільної заяви у якій, зокрема, підкреслюється, що сторони домовилися щодо якнайшвидшого скасування обмежень на транзит вантажних вагонів територією України до Польщі залізничним сполученням.

«До 4 лютого українська сторона поінформує польську сторону щодо конкретних термінів відновлення транзиту вантажних вагонів територією України», – ідеться у документі.

Крім того, сторони домовилися щодо суттєвого збільшення кількості дозволів на здійснення міжнародних вантажних перевезень з урахування потреб українських та польських автомобільних перевізників.

«До 5 лютого сторони мають узгодити дату проведення засідання змішаної Комісії з питань міжнародних автомобільних перевезень, яка повинна узгодити терміни передачі та кількість додаткових дозволів на здійснення міжнародних вантажних перевезень», – підкреслюється у заяві.

Також сторони домовилися щодо розроблення спільного плану дій, спрямованого на значне підвищення ефективності роботи автомобільних міжнародних пунктів пропуску Республіки Польща та України. Відповідний план дій має бути узгоджений за участю представників митних, прикордонних та інших служб Польщі та України не пізніше кінця лютого 2022 року.

Сторони також відзначили зацікавленість польських нафтогазових компаній PGNiG та PKN Orlen в інвестиціях в український нафтогазовий сектор та домовилися сприяти їхній співпраці з НАК «Нафтогаз України» в цьому напрямку. Зі свого боку компанія KGHM висловила готовність почати перемовини щодо спільної розробки покладів кольорових металів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають