9.5 C
Alba Iulia
Субота, 1 Жовтня, 2022

Україна не відмовилася від планів створення національної авіакомпанії

Україна продовжить працювати над створенням національної авіакомпанії.

Про це він у інтерв’ю ЕП розповів міністр інфраструктури Олександр Кубраков, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Крила.

Він вважає, що наявність в України державної авіакомпанії до війни допомогла б краще “тримати основні напрямки”.

«Ви пам’ятаєте, як важко перед широкомасштабною війною було утримати авіакомпанії, які були готові літати в Україні до останнього. Або, наприклад, літаки не залишали в Києві в нічний час і навіть, якщо прилітали о першій годині ночі, все одно вилітали і не ночували в країні. Багато авіакомпаній просто перестали літати», – сказав міністр.

blank

Також він вважає, що, коли завершиться війна, не всі авіакомпанії моментально повернуться в країну.

«Коли держава укладає прямий контракт з найбільшими світовими й європейськими нафтовими компаніями Orlen чи Exxon, українські споживачі нафтопродуктів від цього тільки у виграші. Так само і з національним авіаперевізником. Ми бачимо реальну собівартість і вартість ризиків. У випадку з пальним саме держава взяла на себе ризики», – пояснює переваги державної авіакомпанії Кубраков.

За словами міністра кожен крок запуску із національного авіаперевізника детально вивчався і пропрацьовувався разом з французькими консультантами. Саме вони рекомендували запустити нову державну авіакомпанію напередодні запуску спільного авіапростору з ЄС. Аналітики впевнені, що новий гравець мав шанси вистояти у конкуренції з європейськими авіаперевізниками.

«Ми розглядали різні моделі, які дозволять компанії бути комерційно успішною, залучати приватний капітал, та різні форми об’єднань з існуючими українськими авіаперевізниками», – розповів міністр.

blank
Фото: Олег Беляков

У грудні 2021 року стало відомо що «Антонов» побудує п’ять пасажирських літаків для національної авіакомпанії.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають