9.5 C
Alba Iulia
Субота, 4 Грудня, 2021

Україна може отримати доступ до портів в Балтійському морі

Сусідні з Польщею країни — Україна і Білорусь, зможуть використовувати морські порти Віслінскої затоки для імпорту та експорту своєї продукції після завершення будівництва судноплавного каналу через косу Вісли.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

“Відкритий доступ до портів Віслінської затоки буде означати доступ до міжнародних морів для наших партнерів зі сходу — Білорусі та України, які матимуть альтернативний порт для імпорту та експорту своїх товарів”, – повідомив глава канцелярії президента Польщі Кшиштоф Щерскій.

За словами Щерского, з точки зору суверенітету Польщі будівництво каналу має велике значення, оскільки він буде розташований на кордоні між східним флангом НАТО і сусідами альянсу на сході.

Зазначимо, що в Польщі йдуть активні роботи з будівництва судноплавного каналу через Віслінську косу, який дозволить суднам заходити в порт Ельблонг в обхід Калінінградської області РФ.

Загальна протяжність нового водного шляху складе 22,9 км (включаючи перетин Віслінської затоки – 10,2 км; відрізок річки Ельблонг – 10,4 км, решта 2,3 км складають канал і ділянку зовнішнього порту). Протяжність каналу через Віслінску (Балтійську) косу складе 1,3 км. Глибина каналу і всього водного шляху – 5 метрів. По ньому зможуть проходити судна довжиною до 100 м і шириною до 20 м.

Вартість будівництва каналу оцінюється в 900 млн злотих (237 млн ​​дол.), а завершити його планують у 2022 році.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають