Заступник міністра інфраструктури України Мустафа Найєм повідомив, що завершено перемовини з Казахстаном щодо отримання дозволів на міжнародні перевезення.
Передає Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.
За результатом переговорів, максимальна кількість дозволів на 2023 рік збільшена, Україна отримає 4000 універсальних бланків, 4000 бланків для транзитних перевезень та 800 – для перевезень в/з третіх країн.
При цьому невикористані бланки 2022 року залишаються чинними до 1 лютого 2023 року.
“Найбільше до Казахстану Україна продає свою агропромислову та харчову продукцію, машини, устаткування, механізми, прилади, засоби наземного, повітряного та водного транспорту, продукцію хімічної та пов’язаної з нею галузей промисловості. А імпортує з Казахстану – мінеральні продукти (природний газ, мінеральне паливо, нафту та нафтопродукти), агропромислову та харчову продукцію, недорогоцінні метали та вироби з них”, – зазначив він.
Вартість українського експорту до Казахстану минулого року склала 293,3 млн доларів, імпорту з Казахстану до України – 510,3 млн дол.
“Через війну Україна мусила переорієнтуватись на транспортування товарів суходолом. Український автотранспорт значно зміцнив свої позиції в міжнародній торгівлі. Зі звітів ми бачимо, що у грошовому вимірі вантажівками було вивезено третину експорту з України та майже дві третини імпорту. Тому наразі ми продовжуємо роботу і проводимо низку зустрічей та переговорів з усіма нашими іноземними партнерами щодо обміну дозволами на роботу наших перевізників і щодо лібералізації умов цієї роботи”, – додав Найєм.
Заступник міністра інфраструктури України також підкреслив що вже нині ініціюються перемовини стосовно продовження так званого “транспортного безвізу” з ЄС. Ця угода діє до літа і надалі може бути продовжена.