9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Червня, 2022

У вересні стартує проєкт мультимодальних перевезень між українськими портами Чорного моря та Клайпедою

Україна та Литва домовилися про розвиток єдиного залізничного маршруту між Чорноморським і Балтійським регіонами.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

У литовському місті Клайпеда відбулася зустріч міністра інфраструктури України Олександра Кубракова та міністра транспорту і зв’язку Литви Маріуса Скуодіса. Міністри обговорили питання посилення співпраці і перспективи нових проєктів.

“З міністром транспорту і зв’язку Литви ми вже домовилися про запуск пілотного проєкту, в рамках якого будемо розвивати мультимодальні перевезення між країнами, у тому числі шляхом збільшення потоку напівпричепів. Також актуальне відновлення пасажирського маршруту “4 столиці”, з Києва до Риги”, – зазначив Кубраков.

Для здійснення мультимодальних вантажних перевезень морем і залізницею будуть використовуватися, у тому числі, і автомобільні напівпричепи в якості інтермодальних транспортних одиниць. Щоб це стало можливим, МІУ ініціює зміни в українське законодавство, що дозволить класифікувати напівпричепи як вантаж, а не як транспортний засіб.

Запустити пілотний проєкт планується у вересні цього року.

“Успішна реалізація домовленості може зробити Клайпедський порт у Литві північними воротами України для виходу в Скандинавію, а Одесу – південними морськими воротами Литви в Чорноморський регіон”, – підкреслили в міністерстві.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають