9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 31 Березня, 2023

Про транспортні послуги в Україні та країнах ЄС в умовах війни

Транспортні послуги завжди були основною складовою економіки, від якої належало і належить доставлення сировини та комплектуючих на підприємства, постачання готової продукції споживачам та інша участь у торговельних операціях в Україні та по всьому світу.

Основний масив перевезень вантажів відбувається за участю наземного, морського та авіаційного транспортів. Для України усі ці напрями надзвичайно актуальні й отримали суттєвий розвиток, забезпечуючи рух економіки та торгівлю з партнерами.

Попри війну, бізнес не стоїть на місті, постійно існує потреба у переміщенні обладнання та продукції, набирають потужності ланцюжки постачання до країни ЄС та формуються нові маршрути, чому сприяє важка ситуація всередині країни. Налагоджується сполучення з морськими портами країн-партнерів, що дозволяє підтримувати вже існуючи зв’язки. Детальніше про роботу українських експедиторів можна дізнатися на сайті alphatrans.ua.

Транспортні послуги морським транспортом

Транспортування вантажів морем забезпечувало основний відсоток перевезення вантажів з/в Україну. По суті, морський транспорт був основою українського експорту та імпорту, а тому блокування українських портів, втрата морських коридорів і суден, обмеження щодо перевезень великої номенклатури вантажів серйозно вдарили по країні та бізнесу.

blank

Попри це, українські експедитори знаходять варіанти, завдяки яким вдається доставляти продукцію з території України до портів у Польщі, Румунії та Болгарії, а далі транспортувати їх різним чином до пункту призначення.

Основні варіанти перевезення морських вантажів:

  • контейнерні перевезення;
  • перевезення збірних (складових) вантажів, або ж LCL;
  • перевезення негабаритних вантажів.

Контейнерні перевезення зручні своєю універсальністю і можуть працювати в рамках «мультимодальних перевезень». З/на корабель вантажі у контейнерах доставляються залізницею або автомобільним транспортом і можуть спокійно кілька разів перевантажуватися та комфортно доставлятися у потрібний порт.

LCL є вигідними своєю ціною, оскільки ведеться комплектація одного контейнера з кількох замовників і вантажі сортуються на спеціальних складах у портах відправки. Цей варіант підходить для тих компаній, які не можуть замовити перевезення цілих контейнерів.

blank

Перевезення негабаритних вантажів здійснюються у спеціальних контейнерах FlatRackтаOpenTop на різного типу суден і мають трохи більшу складність з точки зору встановлення та транспортування до портів, проте є надійним та перевіреним варіантом транспортування у потрібне місце.

Автомобільні перевезення

Вантажівки виконують сьогодні основне логістичне навантаження в країні. Вони транспортують товари до країн ЄС на далекі відстані, або ж до найближчих портів та вузлових залізничних станцій, що повезуть визначений вантаж далі.

blank

Для транспортування контейнерів alphatrans вантажоперевезення забезпечена парком вантажівко та платформ, сертифікованих для виконання відповідних завдань.

Залізничні перевезення

Залізниця виконує не менш важливу роль, ніж автомобільний транспорт і має серйозні потужності щодо транспортування сипучих вантажів, спеціальної техніки, контейнерів тощо. Розгалужена залізнична інфраструктура допомагає транспортувати продукцію у різні регіони України і ЄС, з дотриманням правил оформлення усіх накладних та виплати відповідних мит, погодження інших документів.

blank
Контейнерний термінал ТІС у порту “Південний”

Авіаційні перевезення

На сьогодні аеропорти України заблоковані й не виконують комерційні вантажні рейси, проте досі існує потреба у перевезенні на великі відстані різних товарів, що може забезпечити авіаційний транспорт, особливо коли мова іде про трансконтинентальні перельоти.

blank

Основна частина вантажів у цивільній авіації перевозиться на борту пасажирських лайнерів у вантажних кабінах. Серйозну роботу виконують спеціалізовані рампові та інших типів вантажні літаки.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають