Порти Великої Одеси мають спеціалізоване обладнання для локалізації аварійного забруднення на зовнішніх частинах акваторій.
Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.
Здійснено закупівлю спеціалізованого обладнання, морських (важких) бонових загороджень для локалізації аварійних забруднень у відкритому морі.
Наголошується, що проведення закупівлі зазначеного природоохоронного обладнання забезпечує можливість проведення ефективного реагування на випадки забруднення на зовнішніх акваторіях морських портів, що розташовані у Чорноморському регіоні.
«Локалізація забруднень на зовнішніх частинах акваторій портів, у відкритому морі, вимагає застосування обладнання, яке здатне утримати забруднювальну речовину в складних погодних умовах, не допускаючи її поширення та заподіяння шкоди навколишньому середовищу та рекреаційним зонам. Саме важкі бонові загородження мають необхідні технічні характеристики для вирішення цих завдань», – наголосив в.о. голови ДП «АМПУ» Олександр Голодницький.
Тяжкі бонові загородження мають такі габаритні та технічні характеристики: надводна частина 470 мм, підводна частина 700 мм, а міцність на розрив становить 20 000 Н/5 см, що більше ніж у звичайних портових бонових загорож – тому вони можуть використовуватися в суворіших погодних умовах навіть у зимовий період.
Загалом придбано 800 м бонового загородження, що дозволить локалізувати пляму нафтопродуктів чи іншої забруднюючої речовини на площі 40 000 м2 або забезпечити локалізацію аварійного судна завдовжки до 300 метрів.