9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 24 Січня, 2022

Пораховано скільки разів Росія перешкоджала судноплавству

З травня 2018 року зафіксовано 727 випадків створення штучних перешкод вільному судноплавству в Чорному та Азовському морях з боку Росії.

Про це заявив голова спостережної ради «Майдану закордонних справ», експерт з питань Криму Андрій Клименко під час круглого столу на тему: “Інтервенція Росії в Чорному та Азовському морях: як запобігти російській морській агресії проти України».

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на «Укрінформ».

«На сьогодні з початку «азовської кризи» (з 17.05.2018 – ред.) ми зафіксували 727 випадків створення штучних перешкод вільному судноплавству. Тобто 110 суден затримувались в морі безпосередньо під час руху, 301 раз штучно утримувались судна на зворотному шляху з Маріуполя в Азовському морі на якірній стоянці і 316 раз штучно затримувались судна, які йдуть до Маріуполя, коли вони з Чорного моря чекають на південній частині Керченської протоки», – заявив Клименко.

Він нагадав, що з 17 травня 2018 року, коли відбулось перше затримання українського судна в Азовському морі, «Майдан закордонних справ» проводить постійний цілодобовий моніторинг ситуації в цьому регіоні та щоденно по кожному судну фіксує тривалість його затримки.

Клименко також зазначив, що у жовтні затримання посеред моря майже припинились. При цьому росіяни вдалися до інших агресивних кроків, зокрема, за місяць зросла середня тривалість затримки суден на вході – з двох до трьох діб, середня тривалість затримки на виході – з трьох до чотирьох діб. За словами Клименка, є судна, яких тримали по 11-12 днів.

Експерт повідомив, що у зв’язку з діями РФ в цьому регіоні, майже 20% морського експорту України, який йде з Маріуполя, може бути перекрито.

«20% нашого морського експорту може бути перекрито будь-коли. І це може залежати просто від настрою головнокомандувача РФ», – заявив Клименко.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають