9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 29 Вересня, 2022

За серпень Україна експортувала через порти понад 1,7 млн тонн агропродукції

З 1 серпня, коли стартувала реалізація «зернової ініціативи», з портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний» відправлено 1,72 млн тонн агропродукції.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на повідомлення Міністерства інфраструктури України.

Всього протягом серпня з розблокованих портів вийшло 68 суден, порти призначення яких розташовані в 18 країнах світу.

blank
Фото: Міноборони Туреччини

За аналогічний період час через Дунайські порти експортовано майже 1,6 млн тонн, залізницею — близько мільйона тонн, а автотранспортом — понад 600 тис. тонн.

blank
Фото: Михайло Єгоров

У вересні в Мінінфраструктури панують вийти на показник перевалки через розблоковані морські порти на рівні не менше 3 млн тонн продукції. Усіма видами транспорту ж заплановано експортувати не менше 8 млн тонн.

«Міжнародні ринки позитивно реагують на «зернову ініціативу» і вартість продовольства знижується.Це сприяє покращенню гуманітарної ситуації серед соціально незахищеного населення в країнах Африки та Азії. Зокрема, для допомоги таким країнам ми вже відправили два судна, зафрахтовані Всесвітньою продовольчою програмою ООН», — прокоментував Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Згідно з опублікованою Мінінфраструктури статистикою, найбільше агропродукції експортували з порту Чорноморськ – 848 тисяч тонн. Звідти вийшла понад половина завантажених продовольством суден (36 кораблів).

blank
Статистика: Мінінфраструктури

Більшість агропродукції відправляється до Азії (726 тис. тонн). На другому місці Європа(640 тис. тонн). До Африки експортували всього 365 тис. тонн. Найпопулярнішою культурою стала кукурудза (66,9% від загального експорту).

blank
Статистика: Мінінфраструктури

Всього в серпні через розблоковані та Дунайські порти, залізницею та автотранспортом було експортовано близько 5 млн тонн агропродукції. Це рекордний показник з моменту початку повномасштабного вторгнення росії.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають