9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 29 Січня, 2023

Одеський аероклуб орендував літак Л-410 для парашутних стрибків (фото)

Нові можливості відкриваються для одеських парашутистів у зв’язку з довгостроковою орендою літака L-410, який 14 червня прилетів на приміський аеродром Гідропорт.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Думська.

О 15:10 літак Л-410УВП борт UR-67439 прилетів зі столичного спортивного аеродрому «Чайка» і торкнувся колесами ґрунтовки Гідропорту. Спеціально для цієї події злітно-посадкову смугу постригли — щоб літак, який має трохи більшу злітну дистанцію мав фору в кілька десятків метрів.

Цей сезон стрибків для одеських любителів неба виявився дуже невдалим. Через технічні та організаційні проблеми відразу дві «Аннушки» (Ан-2) одеського аероклубу поки не змогли піднятися в небо. Літаки очікують отримання сертифікатів льотної придатності.

У зв’язку з цим керівництво аероклубу прийняло несподіване рішення — взяти в оренду спеціально для стрибків літак Л-410УВП чеського виробництва. Ця машина має безсумнівні переваги перед старичками Ан-2. Літак спеціально пристосований для парашутистів і може взяти на борт одразу 16 «небонирів». Також літак має набагато більше можливостей — найдосвідченіші можуть залишати його з висоти понад 4 тисячі метрів, що не доступно для конкурентів.

Цікаво, що зараз в Україні залишилося всього чотири літаючих примірники L-410. Літаки цього типу серійно вироблялися на чеському авіабудівному підприємстві Let з 1969 року. Всього було побудовано близько 1200 одиниць. Сьогоднішній одеський гість зробив перший політ 35 років тому — у квітні 1984 року.

L-410 призначений для місцевих авіаліній, ґрунтових смуг і непідготовлених аеродромів. За 50 років експлуатації було розроблено понад 20 модифікацій, у тому числі транспортні, військові, для районів Крайньої Півночі, на лижному шасі та навіть гідролітак на поплавцях для посадки на воду.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають