9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 3 Жовтня, 2022

Між Україною та Польщею хочуть запустити ще один залізничний маршрут

Міністр інфраструктури України, голова транспортного комітету ВРУ, керівництво Львівської обласної ради звернулися до своїх польських колег з проханням розглянути можливість відновлення залізничного сполучення на колись працюючому відрізку Хирів (Львівська область, Україна) – Загуж (Підкарпатське воєводство, Польща).

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Про це у своїй колонці на LB.ua розповів голова Львівської облради Олександр Ганущин.

“Був період, і після відновлення української державності, коли цією залізницею курсував потяг, який з’єднував дві держави. Але стан рухомого складу було незадовільним, скарги на недотримання умов і процедур проходження митного та прикордонного контролю припинили це повідомлення у 2010 році, — написав Ганущин, додавши далі. – Однак з тих пір багато чого змінилося: Асоціація з ЄС, отримання безвізу, зростання туристів та трудова міграція, бізнес-і транскордонне співробітництво створили велике навантаження на в е пункти пропуску на західному кордоні України з ЄС. Тому ми змушені разом з нашими польськими колегами шукати варіанти, як збільшити можливості точок, які будуть нас об’єднувати “.

Тому і виникла ідея реанімації залізничного сполучення Хирів-Загуж. 25-26 березня це питання буде обговорюватися в Варшаві на засіданні міжпарламентської групи Україна-Польща.

Як пояснив Олександр Ганущин, в разі реалізації проекту, на маршруті буде залучений польський рухомий склад. Тому позитивне рішення залежить від маршалка Підкарпатського воєводства, який відповідає за організацію перевезень власним рухомим складом в даній адміністративно-територіальній одиниці. Рішення про надання залізничної інфраструктури, у свою чергу, повинні прийняти Міністерство інфраструктури Польщі та компанія PKP.

“У разі прийнятого позитивного рішення відповідальні особи з залізниць двох країн повинні домовитися про тарифи. Паралельно, органи митної та прикордонної служб — про свої процедурах і умовах їх здійснення. У випадку з “Київ-Львів-Перемишль” на це пішло не так уже й багато часу. З огляду на, що поруч очікуємо відкриття пункту пропуску “Нижанковичі-Мальховіце”, діалог там сьогодні інтенсивний”, – написав голова Львівської облради.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають