9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 27 Листопада, 2022

Інвестиції в модернізацію флоту “Українського Дунайського пароплавства” оцінюються у 50 мільйонів євро

“Українське Дунайське пароплавство” (УДП) оцінює обсяг інвестицій, необхідних для модернізації флоту у найближчі 2-3 роки, у 50 мільйонів євро, заявив Олег Мудраченко, головний інженер УДП на зустрічі з віцепрем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольгою Стефанішиною.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Так, підприємство хоче у найближчі 2-3 роки виконати реновацію 25-30 буксирів. Для цього пароплавство розглядає залучення інвестицій від держави або отримання кредиту у європейських банках із залученням інституційного фінансування міжнародних фінансових організацій.

“Кредитування на модернізацію флоту УДП цілком можливе, і потрібно розглядати всі можливі варіанти. Ми проведемо переговори щодо залучення кредитування через експортно-кредитне агентство Румунії, яке має низькі відсоткові ставки. Але в перспективі слід розглядати й програму відновлення флоту УДП”, – прокоментувала Стефанишина.

На цей момент основна частина флоту компанії зношена більш ніж на 90%, а середній вік буксирів становить не менше 50 років. З моменту побудови судна не проходили модернізації чи реновації.

Тому більшу частину часу флот компанії перебуває у ремонті чи відстої через непридатний технічний стан. Це, своєю чергою, скорочує обсяги перевезень та дохід компанії.

Минулого року на ремонт флоту УДП витратила понад 66 млн грн, а з початку поточного року – понад 52 млн грн.

За словами головного інженера пароплавства, основною загрозою для подальшої діяльності підприємства є екологічний аспект, оскільки двигуни флоту не відповідають сучасним екологічним стандартам.

“Оскільки пароплавство здійснює свою діяльність у придунайських країнах-членах ЄС, у найближчі три роки існує можливість отримати заборону на захід річкових буксирів та самохідних суден УДП у придунайські порти. Це залишить катастрофічні наслідки для компанії та держави в цілому”, – зазначив Мудраченко.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають