9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 8 Грудня, 2022

Іл-76МД Збройних сил доставив в Уганду L-39ZA після ремонту в Одесі

Військовий транспортний літак Іл-76МД Повітряних Сил ЗС України доставив в Уганду ударні літаки L-39ZA для місцевих військово-повітряних сил.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

6 лютого Іл-76МД з бортовим номером 76413 вчора прибув до одеського аеропорту для завантаження угандійських L-39ZA Albatros з Одеського авіаремонтного заводу і їх транспортування до африканської країни.

Іл-76МД входить до складу 25-ї бригади транспортної авіації Повітряних сил ЗС України, яка базується у місті Мелітополь в Запорізькій області.

Спочатку транспорт відправився з Одеси до столиці Болгарії міста Софії, де забрав обладнання та спеціалістів з експлуатації L-39ZA Albatros: літаки раніше належали болгарським ВПС.

Раніше ми повідомляли, що в Одесі на ДП “Одеський авіаційний завод” здійснюють ремонт та модернізацію ударних літаків L-39ZA для Військово-повітряних сил Уганди.

blank
L-39ZA ВПС Уганди під час льотних випробувань в Одесі Фото: Сергій Смолєнцев/Думская

Загалом африканський замовних ремонтував в Україні вісім бортів. Вони всі відправлені в Уганду.

Виконання контракту розпочалось у середині 2018-го року і до кінця року перша партія була відправлена для ВПС Уганди.

Більшість цих літаків була придбана у Болгарії (минулого року ми повідомляли про ремонт L-39 ZA на Одеському авіаційному заводі, проте тоді джерело писало, що ці борти для ВПС Болгарії) та один у Румунії. За даними видання Думская, ще у 2010 році для ВПС Уганди було придбано чотири L-39 ZA в Болгарії та згодом вони пройшли ремонт в Одесі. Після цього була отримана нова партія.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають