9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 18 Січня, 2022

Електротранспорт Одеси набирає популярності

В одеському статистичному управлінні підрахували, що за період з січня по жовтень 2018 року електротранспортом в Одесі скористалося на 10% більше пасажирів.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на traffic.od.ua.

Одесити у 2018 році частіше стали користуватися послугами міського електротранспорту. Про це свідчать дані, оприлюднені Одеським обласним управлінням статистики. За 10 місяців 2018 року зафіксовано зростання перевезень пасажирів у трамваях і тролейбусах Одеси на 10% в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року.

Згідно зі статистичними даними, одеськими трамваями з січня по жовтень 2018 року скористалися 108 млн пасажирів, пасажиропотік тролейбуса у два рази менше – він склав близько 50 млн пасажирів. Що характерно, сталося це без істотного збільшення кількості трамваїв і тролейбусів на вулицях Одеси.

Що до автобусного транспорту, то його популярність серед пасажирів за перші 10 місяців 2018 року навпаки зменшилася. Одеські автобуси перевезли за січень-жовтень близько 97 мільйонів пасажирів, що на 14,7% менше, ніж за аналогічний період 2017 року.

Популярність одеського електротранспорту в першу чергу пов’язана з тим, що в місті довгий час утримувався досить низький тариф на проїзд в трамваях і тролейбусах на рівні 3 гривень, а також з якісним оновленням рухомого складу та поліпшенням рівня обслуговування пасажирів. В Одесі вартість проїзду підвищили тільки в кінці року – зараз вона становить 5 гривень. Для прикладу, у Львові проїзд в трамваях і тролейбусах подорожчав до 5 гривень ще у квітні 2018 року, а в Києві в середині літа встановили тариф на проїзд 8 гривень.

Крім того, зростання популярності одеського електротранспорту сприяє збільшення кількості на вулицях Одеси нового електротранспорту. Так восени цього року завершилася поставка в Одесу 47 нових тролейбусів білоруського «Белкомунмаш» і тепер більшість тролейбусів, які виїжджають на вулиці Одеси це сучасні низькопідлогові машини. Що до трамвайного парку, то «Одесміськелектротранс» в цьому році продовжив реалізацію проекту будівництва трамвайних вагонів власними силами. На початку осені було презентовано новий трамвай «Одіссей» з оригінальним одеським дизайном. Перевозити пасажирів він почав в листопаді. Всього зараз в Одесі є 18 частково низькопідлогових трамваїв, і ще п’ять – у процесі складання в вагоноремонтних майстерень.

Влада Одеси, крім того, обіцяють, що незабаром в місті з’являться електробуси, а точніше – тролейбуси з автономним ходом. Першу таку машину презентували у вересні цього року. Вона побудована на основі чеського тролейбуса «Skoda 21Tr».

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають