9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 29 Листопада, 2022

До 2024 року “Укрзалізниця” електрифікує близько 500 км залізничних колій

АТ “Укрзалізниця” за наступні два роки електрифікує, як мінімум, 500 км залізничних колій та розпочне будівництво кількох колійних ділянок для прискорення пасажирського сполучення з регіонами, повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков у ході форуму “Велике будівництво: нова залізниця”.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

“Для забезпечення швидкісного сполучення між усіма обласними центрами, які плануємо до 2024 року з’єднати поїздами “Інтерсіті”, ми маємо розпочати дуже масштабну програму електрифікації… Зараз ми плануємо електрифікувати щонайменше 500 км наших залізничних колій до 2024 року, то є за два роки”, – наголосив він.

Він також підкреслив, що для України це питання державного суверенітету, оскільки більшість регіонів, які потребують електрифікації, є прикордонними.

За словами Кубракова, також є ділянки, які раніше знаходилися в зоні АТО, і для того, щоб відновити залізничне сполучення, там потрібно будувати нові ділянки шляхів.

Вже у 2022 році планується розпочати будівництво ділянки на Маріупольському напрямку вартістю 3,5 млрд грн, після будівництва якого поїзд із Києва до Маріуполя доїжджатиме за 10 годин. Крім того, планується будівництво ділянки у напрямку Чернівців, щоб уникнути перетину кордону з Молдовою.

Голова правління АТ “Укрзалізниця” Олександр Камишин додав, що у планах компанії до кінця поточного року завершити не менше 50 км електрифікації на тих ділянках, які працюють.

“Це буде подвійна норма всього, що було зроблено протягом останніх 8 років”, – зазначив він.

“Це зміна підходів до інфраструктури. В Україні є більша частина залізниць, які не електрифіковані. Кілька місяців тому у Черкасах стартував проєкт електрифікації від Черкас до станції Тараса Шевченка. Також є проєкт електрифікації залізничних ділянок Житомир – Новоград-Волинський. Це дасть можливість мешканцям країни більш комфортно і швидко пересуватися. Плюс ще чотири ділянки вже розпочато і буде завершено цього і наступного року”, – наголосив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Також за його словами, у планах на найближчі 3 роки – відремонтувати близько 3 тисяч км колій.

У Міністерстві інфраструктури перерахували пріоритетні проєкти електрифікації на 2022 рік:

  • Долинська-Миколаїв-Колосівка;
  • Ворожба-Суми;
  • Житомир – Новоград-Волинський.

У відомстві поінформували, що у 2022 році планують закінчити електрифікацію ділянки Ковель-Ізов-Держкордон, Черкаси – ім. Т. Шевченка, а Київ – Васильків 2 – у 2021 році.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають