9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Червня, 2022

Для розвитку річкових перевезень суднам можуть скасувати або компенсувати акциз на паливо

Робоча група з оперативного вирішення питань логістики в сільському господарстві провела чергову зустріч, на якій обговорила питання стимулювання перевезень сільськогосподарської продукції внутрішніми водними шляхами.

Про це повідомили в Міністерстві розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

“Зокрема, зернотрейдери запропонували скасувати або компенсувати річковим суднам сплачений акциз на паливо. Такий крок наблизить законодавство до європейського, адже це відповідає Угоді про асоціацію України з ЄС. Також це буде сприяти розвитку зернового ринку в Україні, адже буде стимулювати експортерів користуватися дешевшим і екологічним річковим транспортом для перевезення с/г продукції”, – відзначили в міністерстві.

Як зазначається, було вирішено винести це питання на широке обговорення 18 травня за участю всіх зацікавлених сторін, в тому числі відповідальних органів влади.

Також було розглянуто стан розробки Міністерством інфраструктури нормативно-правових актів щодо врегулювання питання перевезення вантажів на особливих умовах в універсальних контейнерах.

Крім того, учасники обговорили пропозицію від “Укрзалізниці” про внесення змін до Правил надання послуг у морських портах України. Серед іншого мова йде про здійснення в портах України габаритно-вагового контролю також для автомобілів, які завозять на територію порту експортні вантажі.

blank

Такі зміни повинні сприяти встановленню рівних конкурентних умов для різних видів транспорту (автомобільного, річкового, залізничного), а також сприятимуть переорієнтації частини вантажних перевезень з автомобільного на більш екологічний залізничний і річковий транспорт.

У зустрічі взяли участь заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, представники Міністерства інфраструктури, Міністерства фінансів, “Укртрансбезпеки”, “Укрзалізниці” і профільних аграрних асоціацій.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають