9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 8 Грудня, 2023

Латвія передаватиме Україні конфісковані автомобілі з російською реєстрацією

У Латвії законодавці хочуть передавати Україні автомобілі з номерами російської федерації.

Передає Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Сейм Латвії затвердив у першому читанні поправки до закону “Про дорожній рух”, які передбачають заборону на перебування в Латвії зареєстрованих у росії транспортних засобів.

Законопроєкт передбачає, що власник транспортного засобу, зареєстрованого в росії, повинен буде зареєструвати транспортний засіб. Також або вивезти його з території Латвії протягом трьох місяців від дня набрання законом чинності.

Після закінчення перехідного періоду використання зареєстрованих у росії транспортних засобів у дорожньому русі Латвії буде дозволено, якщо людина перетинає територію країни транзитом.

Транспортний засіб, зареєстрований у росії, зможе перетнути територію Латвії транзитом тільки один раз.

При цьому поправки зобов’язують подавати перед в’їздом до Латвії інформацію про зареєстрований у росії транспортний засіб, водія транспортного засобу, а також про період, протягом якого автомобіль братиме участь у дорожньому русі в країні. Він не повинен перевищувати 24 годин.

У разі, якщо транспортний засіб не зареєстрований в Латвії або не виїжджає за межі країни. Також у випадку, якщо було виявлено його несанкціоноване використання в дорожньому русі, транспортний засіб буде конфісковано. Планують, що конфісковані автомобілі будуть передані Україні.

Міністерство юстиції зазначає, що, з урахуванням повномасштабного нападу росії на Україну і загрози її територіальній цілісності, суверенітету і незалежності, присутність зареєстрованих у росії транспортних засобів на території Латвії неприпустима.

Крім того, транспортні засоби в росії часто не відповідають технічним вимогам ЄС. Використання таких транспортних засобів у дорожньому русі може поставити під загрозу його безпеку.

Мін’юст вказує, що відповідно до конституції створено правову базу, яка зміцнить безпеку держави і суспільства під час гібридної загрози, видаливши з доріг Латвії підсанкційні транспортні засоби. Планують, що закон набуде чинності 15 листопада.

Раніше з ухваленого законопроєкту було виключено згадку про зареєстровані в Білорусі авто. Вони зможуть і надалі залишатись на території країни. Наразі усі країни Балтії заборонили в’їзд авто з номерами РФ. Також ці заборони ввели Польща, Фінляндія, Норвегія і Болгарія.

Останні новини:

Зараз читають