9.5 C
Alba Iulia
Субота, 24 Липня, 2021

Курсанти Національної академії сухопутних військ практикуються з iRobot 510 PackBot (відео)

 • В Національній академії сухопутних військ курсанти навчаються на сучасному роботизованому комплексі iRobot 510 PackBot.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Комплекс курсанти використовують для перенесення вибухонебезпечних об’єктів та розмінування.

  Відзначається, що такі роботи вже використовуються в районі проведення операції Об’єднаних сил.

  Навчання відбувається з урахуванням реального бойового досвіду експлуатації.

  iRobot 510 PackBot – серія військових роботів, яка розроблена корпорацією iRobot (США).

  Завдяки модульності, гнучкості та розширюваності, PackBot здатний виконувати знешкодження бомб, спостереження/організацію розвідки, а також широкий спектр інших небезпечних місій, оберігаючи при цьому військовослужбовців від небезпечного впливу.

  Специфікація шасі:

  • Міцний, герметичний жорсткий корпус;
  • Бортовий комп’ютер із захистом від перегріву;
  • 8 відсіків корисного навантаження;

  Обладнання:

  • Компас;
  • Акселерометр;
  • Інклінометр;
  • Глобальна система позиціювання (Global Positioning System, GPS).

  Характеристики:

  • Швидкість до 9.3 км/год;
  • Висота 17.8 см без корисного навантаження або маніпулятора;
  • Ширина 40.6 см без фліпперів; 52.1 см з фліпперами;
  • Довжина 68.6 см зі складеними фліпперами; 88.9 см з розкритими фліпперами;
  • Вага близько 10.89 кг без батарей;

  Маніпулятор 1.0 (510 3-ланкова рука, 510 3-Link Arm) має кілька заданих позицій, 8 незалежних ступенів свободи, подовження – 187 см, вантажність – 4.54 кг при повному висуненні та 13.61 кг в ближньому положенні. Малий маніпулятор (Small Arm Manipulator, SAM) має 3 незалежних ступенів свободи, подовження – 60 см.

  iRobot 510 PackBot може бути приведений в дію однією людиною менш ніж за дві хвилини. PackBot здатний передавати відео реального часу, аудіо та дані датчиків оператору, що знаходиться на безпечній відстані.

  Для швидкої підготовки та простоти експлуатації в польових умовах, робот використовує ручний контролер, подібний до ігрової консолі.

  Пульт керування оператора (Operator Control Unit, OCU) має розміри 29.5 х 33.8 х 6.35 см, вага – 5.38 кг (тільки ноутбук) і 7.01 кг (включаючи ручний контролер, антену радіо модуля та зарядний пристрій), призначений для експлуатації в будь-яких погодних умовах.

  PackBot живиться від двох літій-іонних акумуляторних батарей BB-2590/U, що забезпечують більш ніж 4 години безперервної роботи на одній зарядці – до 16 кілометрів шляху. Робот здатний легко підійматися по сходах, прокочуватися по щебеню, проходити вузькі проходи, долати заболочені, кам’янисті, засніжені поверхні або іншу місцевість.

  iRobot 510 PackBot підтримує широкий спектр змінного корисного навантаження, який дозволяє вирішувати різноманітні завдання. Існує можливість швидкого налаштування робота на основі поточних потреб місії та вподобань оператора.

  Конфігурації PackBot 510 включають в себе:

  • EOD Bomb Disposal Kit – Призначений для ідентифікації та знешкодження саморобних вибухових пристроїв;
  • Fast Tactical Maneuvering Kit – Розроблений для допомоги піхотним з’єднанням в пошуку саморобних вибухових пристроїв;
  • First Responder Kit – Створений для допомоги штурмовим групам зі спеціальним озброєнням (Special Weapons Assault Team, SWAT) та іншим підрозділам екстреного реагування в організації розвідки;
  • HazMat Detection Kit – Збирає проби повітря для виявлення хімічних та радіологічних агентів;
  • Fido – Використовує детектор вибухових речовин, який розроблений ICx Technologies для виявлення вибухових матеріалів за допомогою нюху;
  • REDOWL Sniper Detection Kit – Застосовує акустичний пеленгатор, розроблений BioMimetic Systems для локалізації пострілів по азимуту, дальності та куту місця.

  PackBot є модульним багатоцільовим роботом. Цифрова архітектура робота, яка обладнана інтелектуальним програмним забезпеченням iRobot Aware 2, дозволяє використовувати широкий діапазон змінюваних корисних навантажень, різноманітні датчики та інструменти для вирішення великої кількості завдань.

  Роботи PackBots першими увійшли на АЕС Фукусіма, яку було пошкоджено у 2011 році землетрусом та цунамі. В теперішній час в усьому світі використовується понад 4500 роботів PackBot.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Основний український завод з ремонту зенітних комплексів вийшов у прибуток

  Балаклійський ремонтний завод, який ремонтує зенітні комплекси 9К33 «Оса», 2К12 «Куб», 9К330 «Тор», 2К22 «Тунгуска», ЗСУ-23-4 «Шилка»...

  Перший зібраний в Одесі гелікоптер SW-205 покажуть 16 серпня

  Перший зібраний в Одесі на місцевому авіаремонтному заводі цивільний «Ірокез» – гелікоптер SW-205, обіцяють показати 16 серпня.Про це...

  Сили спеціальних операцій оснастять новими бронежилетами українського виробництва

  Військовослужбовці Сил спеціальних операцій ЗСУ отримають бронежилети нового зразка. Відповідні вимоги до цієї амуніції вже розроблені в Міністерстві оборони України.

  До України прибув п’ятий гелікоптер H145 для Національної поліції

  П’ятий гелікоптер H145 для Національної поліції у середу, 21 липня, прибув до України.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Державний науково-дослідний інститут авіації розглядає можливість локалізації радянських винищувачів в Україні

  У Державному науково-дослідному інституті (ДНДІ) авіації розглядають локалізацію радянських винищувачів в Україні.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  У Збройних силах відкрили школи підготовки фахівців радіоелектронної боротьби та розвідки

  У навчальних центрах Збройних Сил України відкрито нові школи підготовки кваліфікованих фахівців – радіоелектронної боротьби та радіоелектронної розвідки.Передає Національний...

  Укрзалізниця у першому півріччі перевезла 23 мільйони тонн мінбудматеріалів

  "Укрзалізниця" за перше півріччя 2021 року перевезла залізницею у внутрішньому сполученні майже 23,3 мільйонам тонн мінбудматеріалів, що на 21,5% перевищує аналогічний показник...

  З аеропорту Ужгорода виконали перший міжнародний рейс

  Аеропорт Ужгород обслужив перший міжнародний рейс з моменту відновлення роботи аеропорту.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Зараз читають

  “Мотор Січ” купує іспанську технологію з виробництва композитів для гелікоптерів

  У 2022 році підприємство "Мотор Січ" придбає іспанську технологію з виробництва композитів для цивільних вертольотів.

  Рятувальники Луганщини отримали автоцистерну на базі вантажівки КрАЗ

  Рятувальники міста Старобільськ Луганської області отримали на оперативне чергування автоцистерну АЦ-8-50-530 на шасі автомобіля КрАЗ 6511.

  «Метінвест» інвестує 500 мільйонів доларів в екологічні проєкти

  Міжнародна гірничо-металургійна група «Метінвест» має намір у найближчі 5 років інвестувати в реалізацію суто екологічних проєктів півмільярда...

  Норвегія з 2014 року надала 170 мільйонів євро підтримки Україні

  Після Революції Гідності та російської збройної агресії на сході України, Норвегія активно підтримує реформування української політичної і...