9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 28 Червня, 2022

Корейська Daewoo розірвала великий контракт на будівництво танкерів для росії

Південнокорейська корабельня Daewoo Shipbuilding&Marine Engineering (DSME) розірвала контракт на будівництво трьох LNG-танкерів на замовлення “Совкомфлоту” для проєкту “Арктик СПГ-2” російської приватної компанії “Новатек”.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Економічну правду.

Причиною стало прострочення платежу за контрактом із боку судноплавної компанії.

За даними видання TradeWinds, йдеться про танкери для проєкту “Арктік СПГ-2”.

У ЗМІ нагадують, що DSME побудувала для компанії “Новатек” весь флот для проєкту “Ямал СПГ” – 15 танкерів Arc7.

“У зв’язку з тим, що платіж судновласника за будівництво одного танкера ЗПГ (зрідженого природного газу – ред.) не здійснено у встановлений термін, ми повідомили компанію про розірвання контракту для захисту наших прав”, – йдеться у повідомленні DSME.

Попри те, що платіж було зірвано лише по одному з трьох танкерів-газовозів, замовлених “Совкомфлотом”, контракт планується розірвати повністю.

Передбачалося, що корабельня групи Daewoo здасть танкери у лютому, квітні та липні 2023 року. Контракт на їхнє будівництво було підписано у жовтні 2020 року, його загальна вартість становила $872 млн за три судна.

При цьому “Совкомфлот” не зміг розрахуватися за замовлення, ймовірно, через проблеми з проведенням платежів, що виникли після того, як компанія потрапила під санкції США, ЄС та Великобританії через війну в Україні.

У “Совкомфлоті” повідомили, що не коментують комерційні контракти, в НОВАТЕКу теж не відповіли на запит.

Співрозмовники газети кажуть, що російська верф “Зірка” може не здати замовлення вчасно з огляду на те, що в Росії LNG-танкери ніколи не будувалися.

“Зірка” збиралася будувати танкери у кооперації з південнокорейською верф’ю Samsung Heavy Industries (SHI), що може вплинути на перспективи реалізації проєкту. У березні ЄС запровадив проти російського суднобудування технологічні санкції, заборонивши постачання практично всієї номенклатури обладнання.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають