9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 2 Жовтня, 2022

Командувач Повітряними Силами виступає за отримання винищувачів F-16

Командувач Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-полковник Сергій Дроздов виступає за отримання винищувачів F-16.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

Він також виступив за єдиний тип багатоцільового винищувача, який згодом замінив би усі типи бойової авіації радянського зразка: винищувачі, штурмовики, бомбардувальники.

Як варіант переозброєння він навів у приклад Польщу, що спочатку придбала певну кількість багатоцільових винищувачів F-16 та згодом поступово проводить переозброєння.

“Такий досвід Польщі був би і для нас найбільш прийнятний: отримати ескадрилью винищувачів та поставити її на озброєння в одній з бригад тактичної авіації Повітряних Сил”, – розказав генерал-полковник

Серед можливих проблем Командувач під час переходу на новий тип винищувача він назвав технічну базу:

“Проблем з перенавчанням нашого льотного складу на новий тип літака не має виникнути, є нюанси із технічною базою, ремонтом, аеродромно-технічним забезпеченням”.

На запитання по отриманню більш сучасних типів багатоцільових літаків для українських льотчиків Сергій Дроздов уточнив, що це б було добре, але цей процес значно триваліший

“Звичайно, Повітряні Сили хотіли б мати і найсучаснішу техніку, як от американський F-35, наші льотчики мріяли б літати на таких літаках. Але будьмо реалістами, бо ж, наприклад, Польща, хоч уже тривалий час є стратегічним союзником США і повноцінним членом НАТО, лише зараз змогла почати розмову про отримання цих літаків (винищувачів F-35, – ред.)”.

Також він, як спеціаліст військової галузі, скептично віднісся до розмов по створенню вітчизняного багатоцільового літака:

“Створити бойовий літак – багатофункціональний винищувач, Україні навряд чи вдасться у найближчій перспективі. Для цього у нас нема, по-перше, відповідної наукової бази, немає потужностей виробництва, досвіду. Україна може випускати лише військово-транспортні літаки.

Як показує досвід розвинутих країн, треба не менше 10 років і не менше 10 млрд доларів тільки на створення прототипу бойового літака, крім того, час не стоїть на місці, треба, щоб він відповідав принциповим сучасним характеристикам. Втім, у нас стільки мільярдів і стільки часу немає”, – підсумував Командувач Повітряними Силами Сергій Дроздов

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають