9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Березня, 2023

Кам’янець-Подільська фортеця оновила освітлення (фото)

У Кам’янець-Подільському державному історичному музеї-заповіднику до початку туристичного сезону змінили концепцію підсвічування Старого замку – тепер він сяє винятково відтінками білого.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ШоТам.

“Щоб підкреслити архітектурні особливості пам’ятки та показати об’єкт у всій своїй красі адміністрація музею змінила концепцію старої підсвітки. Рекомендації щодо освітлення музей отримав від польських колег та співробітників Національного інституту культурної спадщини Польщі”, – йдеться в повідомленні пресслужби музею.

Відтепер у підсвічуванні замку немає жодних інших кольорів, окрім відтінків білого. Крім того, підсвічується каньйон і вперше – південний бік пам’ятки. Водночас використовується зовсім інший, енергоефективний тип прожекторів. У результаті, підкреслили в музеї, зменшується споживання електроенергії вчетверо.

Світильники розміщені як на елементах, що вже є, наприклад, опорах мереж вуличного освітлення, так і на нових стійках, які не порушують культурного шару та цілісності споруд Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника.

Розробленням проєкту займалася вінницька компанія, яка працює на ринку України вже 20 років і єдина має досвід у підсвічуванні таких масштабних об’єктів.

Вартість проєкту становить 300 тисяч гривень. Цю суму сплатив музей.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають