9.5 C
Alba Iulia
Середа, 7 Грудня, 2022

Затверджено план масштабної реконструкції ДніпроГЕС

На ДніпроГЕС для пішоходів встановлять триметровий тротуар з фотозонами та панорамним парканом у два метри заввишки, що візуально нагадує традиційну українську вишиванку. Велосипедні та самокатні доріжки будуть розташовані на другому ярусі.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Металлургпром.

Директор Дніпровської ГЕС Віктор Кучер заявив, що питання реконструкції гідроелектростанції дуже важливе і потребує якнайшвидшого вирішення. Гребля ДніпроГЕС експлуатується вже понад 89 років, двічі пережила за свою історію руйнування та відновлення та на сьогодні фахівцями стан споруди оцінюється як обмежено-працездатний.

Питання реконструкції ДніпроГЕС обговорювалося на черговому засіданні Науково-технічної ради. У нараді взяли участь перший заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради м. Запоріжжя Олександр Власюк та заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради м. Запоріжжя Олександр Костянтинов, голова та заступник голови районної адміністрації по Дніпровському району.

Розглянутий варіант концептуального рішення передбачає дворівневий автопереїзд через греблю ГЕС із широкими пішохідними та велодоріжками. Головний інженер проєкту Вадим Галат представив перший етап розробки на підставі розроблених та раніше затверджених на науково-технічній раді концептів реконструкції автодорожнього переїзду.

«Важливим елементом, який додався до проєкту, є опори моста через аванкамери, оскільки протягом повоєнного часу ці опори не підлягали детальному обстеженню та відновленню. Ми разом із проєктувальниками дійшли розуміння, що ці споруди вимагають дуже детального обстеження та зміцнення», – наголосив Вадим Галат.

Вадим Галат також зазначив, що перед будівництвом мосту буде проведено широкомасштабне обстеження, включаючи підводні частини греблі.

У Запоріжжі планують реставрувати ДніпроГЕС: проїзд перекриють на кілька років

Науково-технічною радою було затверджено розроблений Укргідпроектом реконструкції мостового переїзду через греблі Дніпровської ГЕС у складі одноярусної естакади через шлюзи, ділянки сполучення з лівим берегом з металевих прогонових споруд на залізобетонних опорах, двоярусного залізобетонного мосту через греблі що з’єднує двоярусну конструкцію моста по греблі та дорогу на правому березі. Буде також виконано зміцнення всіх опор мосту через аванкамеру залізобетонним бандажем та зміцнення бугаїв греблі відповідно до розрахункових вимог та проведено реконструкцію поверхонь бугаїв та водозливних поверхонь греблі.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають