9.5 C
Alba Iulia
Середа, 7 Грудня, 2022

На Закарпатті вирішили будувати смiттепереробний комплекс

blankПочалася робота щодо виділення земельної ділянки державного підприємства «Еліта» біля села Ратівці для нового сміттєпереробного комплексу.

На виділених у 2000 році 9 га землях було збудовано три заглиблені майданчики для складування твердих побутових відходів (котловани). Зараз полігон практично вичерпав свій ресурс. На частині полігону, де вже проведено рекультивацію, колишнє звалище перемежовують шари ґрунту і ґрунт накриває його, всередині відбуваються процеси гниття, при цьому видобувається газ. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-центр  Ужгородської міськради.

Зі сміттєзвалищем зараз потрібно вирішити кілька питань: провести рекультивацію нині діючого, його площа близько 3 гектарів; пройти численні процедури оформлення нової земельної ділянки і почати роботи з її облаштування; вирішити, що ж робити зі сміттям, поки запрацює новий полігон; знайти інвесторів для сучасних, безпечних для довкілля й економічно вигідних технологій переробки.

Богдан Андріїв також наголосив, що зараз на Ужгородщині близько 40 місць, куди незаконно звозять тверді побутові відходи.

«Аби навести з тим лад, потрібно прийняти загальне рішення, яке буде йти на користь як місту, так і району, щоб ліквідувати стихійні сміттєзвалища. Для цього потрібне розуміння громади, що це дійсно дуже серйозна проблема, її обов’язково треба вирішити і це можливо лише спільно. Ми повинні шукати з людьми консенсус. Потрібно з людьми розмовляти і доводити, що ми хочемо хорошу справу зробити. За різними підрахунками, для звалища тут потрібно ще 5-10 га – все залежить від того, де воно буде розміщено і які інвестори долучаться, щоб робити все по-європейськи. Всюди у світі сміття – це гроші, а у нас – проблема».

 

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають