9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 1 Березня, 2024
No menu items!
No menu items!

На Закарпатті вирішили будувати смiттепереробний комплекс

Почалася робота щодо виділення земельної ділянки державного підприємства «Еліта» біля села Ратівці для нового сміттєпереробного комплексу.

На виділених у 2000 році 9 га землях було збудовано три заглиблені майданчики для складування твердих побутових відходів (котловани). Зараз полігон практично вичерпав свій ресурс. На частині полігону, де вже проведено рекультивацію, колишнє звалище перемежовують шари ґрунту і ґрунт накриває його, всередині відбуваються процеси гниття, при цьому видобувається газ. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-центр  Ужгородської міськради.

Зі сміттєзвалищем зараз потрібно вирішити кілька питань: провести рекультивацію нині діючого, його площа близько 3 гектарів; пройти численні процедури оформлення нової земельної ділянки і почати роботи з її облаштування; вирішити, що ж робити зі сміттям, поки запрацює новий полігон; знайти інвесторів для сучасних, безпечних для довкілля й економічно вигідних технологій переробки.

Богдан Андріїв також наголосив, що зараз на Ужгородщині близько 40 місць, куди незаконно звозять тверді побутові відходи.

«Аби навести з тим лад, потрібно прийняти загальне рішення, яке буде йти на користь як місту, так і району, щоб ліквідувати стихійні сміттєзвалища. Для цього потрібне розуміння громади, що це дійсно дуже серйозна проблема, її обов’язково треба вирішити і це можливо лише спільно. Ми повинні шукати з людьми консенсус. Потрібно з людьми розмовляти і доводити, що ми хочемо хорошу справу зробити. За різними підрахунками, для звалища тут потрібно ще 5-10 га – все залежить від того, де воно буде розміщено і які інвестори долучаться, щоб робити все по-європейськи. Всюди у світі сміття – це гроші, а у нас – проблема».

 

Останні новини:

Зараз читають