9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 25 Липня, 2021

На Закарпатті вирішили будувати смiттепереробний комплекс

 • Почалася робота щодо виділення земельної ділянки державного підприємства «Еліта» біля села Ратівці для нового сміттєпереробного комплексу.

  На виділених у 2000 році 9 га землях було збудовано три заглиблені майданчики для складування твердих побутових відходів (котловани). Зараз полігон практично вичерпав свій ресурс. На частині полігону, де вже проведено рекультивацію, колишнє звалище перемежовують шари ґрунту і ґрунт накриває його, всередині відбуваються процеси гниття, при цьому видобувається газ. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-центр  Ужгородської міськради.

  Зі сміттєзвалищем зараз потрібно вирішити кілька питань: провести рекультивацію нині діючого, його площа близько 3 гектарів; пройти численні процедури оформлення нової земельної ділянки і почати роботи з її облаштування; вирішити, що ж робити зі сміттям, поки запрацює новий полігон; знайти інвесторів для сучасних, безпечних для довкілля й економічно вигідних технологій переробки.

  Богдан Андріїв також наголосив, що зараз на Ужгородщині близько 40 місць, куди незаконно звозять тверді побутові відходи.

  «Аби навести з тим лад, потрібно прийняти загальне рішення, яке буде йти на користь як місту, так і району, щоб ліквідувати стихійні сміттєзвалища. Для цього потрібне розуміння громади, що це дійсно дуже серйозна проблема, її обов’язково треба вирішити і це можливо лише спільно. Ми повинні шукати з людьми консенсус. Потрібно з людьми розмовляти і доводити, що ми хочемо хорошу справу зробити. За різними підрахунками, для звалища тут потрібно ще 5-10 га – все залежить від того, де воно буде розміщено і які інвестори долучаться, щоб робити все по-європейськи. Всюди у світі сміття – це гроші, а у нас – проблема».

   


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  «Артем» провів випробування боєприпасів калібру 155-мм (фото)

  ДАХК «Артем», який входить до складу ДК «Укроборонпром» випробував власний боєприпас калібру 155 мм.

  Промислове виробництво в Україні зросло на 2,1%

  За січень-червень 2021 року обсяги промислового виробництва в Україні зросли на 2,1% у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року.

  Літак Ан-70 відновив польоти після тривалого простою (відео)

  Середньомагістральний вантажний літак Ан-70, в рамках підготовки до святкового параду на День Незалежності, 23 липня повернувся у небо після тривалої перерви.

  На Запоріжжі аграрії відзначають значне збільшення врожайності

  Згідно з нинішніми даними, цього року урожай у Запорізькій області набагато більший у порівнянні з минулими роками.Про це...

  Дизель-потяг ДПКр-2 Крюківського вагонобудівного заводу проїхав вже майже мільйон кілометрів

  Дизель-поїзд ДПКр-2 виробництва Крюківського вагонобудівного заводу з моменту введення в експлуатацію в жовтні 2015 року та станом на 18 липня поточного року...

  EASA розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників

  Європейська агенція авіаційної безпеки (European Aviation Safety Agency, або EASA) розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників.Передає Національний Промисловий Портал з...

  “Інтерпайп” заплатив півтора мільярда гривень податків з початку року

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" в I півріччі 2021 року перерахувала до бюджетів різних рівнів 1,49 мільярда гривень податків і зборів, що на...

  Український “Руслан” доставив з Ізраіля до США партію винищувачів F-16

  Український літак Ан-124 “Руслан” доставив другу партію F-16 для приватної фірми Top Aces.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Зараз читають

  Дизель-потяг ДПКр-2 Крюківського вагонобудівного заводу проїхав вже майже мільйон кілометрів

  Дизель-поїзд ДПКр-2 виробництва Крюківського вагонобудівного заводу з моменту введення в експлуатацію в жовтні 2015 року та станом...

  В Україні створять міжнародний центр підготовки пілотів

  Збройні сили України разом із закордонними партнерами розглядають доцільність створення в Україні міжнародного центру підготовки пілотів.

  У Збройних силах відкрили школи підготовки фахівців радіоелектронної боротьби та розвідки

  У навчальних центрах Збройних Сил України відкрито нові школи підготовки кваліфікованих фахівців – радіоелектронної боротьби та радіоелектронної...

  Перший дослідний БПЛА «Сокіл-300» покажуть у 2022 році

  Перший український дослідний безпілотний літальний апарат «Сокіл-300» покажуть до кінця 2022 року.Про це...