9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 28 Січня, 2022

З 1 вересня в Україні вступили у дію нові державні будівельні норми щодо проектування шкіл

З 1 вересня в Україні вступили в дію нові державні будівельні норми щодо проектування та будівництва шкільних навчальних закладів.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Lev Partskhaladze.

Зокрема, введено такі важливі зміни:

  •  обов’язкова енергомодернізація будівель навчальних закладів.

У майже 50% наших шкіл середня температура в приміщеннях взимку не перевищує 16 градусів. Завдяки новим нормам щодо енергоефективності температура в школах стане комфортною. Крім цього, проведення сучасних енергоефективних заходів дозволить економити до 50% на опаленні та подовжити строк експлуатації будівель на 15-20 років.

  • проектування класів з можливістю групового та індивідуального навчання та збільшення площі класу на 1 учня з 2 до 3 кв. м. Це можливість для створення відкритого креативного простору в школах.
  • обов’язкове облаштування інклюзивного простору для можливості навчання дітей з інвалідністю. Це зробить навчання доступним для кожного.
  • обов’язкове влаштування дверей з вільним відчиненням зсередини – двері “Антипаніка”. Це підвищить безпеку.

Оновлений ДБН був розроблений ПАТ «КиївЗНДІЕП» на заміну ДБН В.2.2-3-97 «Будинки та споруди навчальних закладів».

Нагадаємо, державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні документи, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають