9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 29 Січня, 2023

ЄС вивчить можливість будівництва залізниці з євроколією до України та Молдови

Європейська комісія та Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) розпочали роботу над підготовкою попереднього техніко-економічного обґрунтування розширення залізничної мережі стандарту 1435 мм на території України та Молдови.

В Єврокомісії назвали це “ключовим кроком у підготовці до кращого сполучення між ЄС, Україною та Молдовою після війни”, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

“Сьогодні Комісія разом з ЄІБ розпочинає готувати попереднє техніко-економічне обґрунтування, щоб оцінити, як краще з’єднати українську та молдавську залізничні мережі з Транс’європейською транспортною мережею (TEN-T)”, – йдеться в заяві ЄІБ від 21 жовтня.

Дослідження буде проводитися технічною консультативною службою ЄІБ JASPERS. Перші результати запланованої роботи повинні бути готові до травня 2023 року.

“Дослідження ЄІБ щодо інтеграції залізничних мереж України та Молдови в ЄС є першим кроком до сучасного транспортного сполучення між ЄС, Молдовою та Україною, – прокоментувала віце-президент ЄІБ Тереза ​​Червінська, яка відповідає за операції в Україні та Молдові. – Інтеграція залізничних мереж дозволить легше та безпечніше переміщувати людей, товари та послуги між трьома ринками, а також прискорить інтеграцію двох країн до ЄС. Зрештою, вторгнення росії в Україну та блокада українських портів, що спричинила глобальну продовольчу кризу безпрецедентного масштабу, ці нові транспортні сполучення створять надійну альтернативу для постачання продовольства, яка принесе користь всьому світу”.

Раніше повідомлялося, що Спільнота європейських залізничних та інфраструктурних компаній (CER) запланувала внести поправки у пропозицію TEN-T щодо продовження чотирьох коридорів до України та Молдови.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають