9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 10 Грудня, 2023

Японська JICA оцінила потенціал портів України

Морський порт «Південний» має найбільший потенціал розвитку серед морпортів України. Про це свідчать результати дослідження транспортної системи і логістики Південного регіону України, проведеного робочою групою Японського агентства з міжнародного співробітництва (Japan International Cooperation Agency – JICA).

Результати дослідження представлені в попередньому звіті, презентація якого відбулася в Міністерстві інфраструктури 21 лютого. У документі, крім іншого, досліджений прогноз трафіку і перспективні проекти в портовій галузі України. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-центр Міністерства інфраструктури.

Зокрема, експерти JICA проаналізували ситуацію в чотирьох морпортах – Одеському, Іллічівському, Миколаївському та «Південному».

За оцінками агентства, щорічний приріст перевалки в морських портах України за основними товарними позиціями (вугілля, руди металів і зернові) до 2030 року становитиме в середньому 3%, зростання перевалки контейнерів – майже 7%.

З огляду на зростання вантажообігу, експерти JICA наголосили на потребі в глибоководних портах, здатних приймати судна дедвейтом понад 200 тис. Тонн. У зв’язку з цим японські фахівці позитивно оцінили проекти в порту «Південний», що передбачають реконструкцію підхідного каналу зі збільшенням його глибини до 21 метра, днопоглиблення акваторії та будівництво нових глибоководних причалів.

Ми дуже цінуємо підтримку японського уряду. Робота з нашими японськими партнерами була розпочата в минулому році, вона носить характер реальної практичної підтримки. Ми цінуємо, що JICA приділяє увагу інфраструктурі Півдня України і особливо сконцентрована на будівництві Миколаївського моста та реконструкції порту «Південний», – зазначив заступник міністра інфраструктури Віктор Довгань.

Останні новини:

Зараз читають