9.5 C
Alba Iulia
Субота, 17 Квітня, 2021

Як в ОТГ на Запоріжжі вирішують проблему сміття та звалищ

 • Веселівська селищна об’єднана територіальна громада була утворена восени 2015 року та об’єднує 7 сіл та 13 тисяч мешканців за 48 кілометрів від Мелітополя. Нещодавно тут на місці покинутого сміттєзвалища звели сонячну електростанцію на 16 МВт та запустили в роботу першу в Україні мобільну лінію для сортування твердих відходів. 

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Ukrainer

  Сонячну станцію на околиці Веселого встановило і ввело в експлуатацію у березні 2018 року ТОВ “Солар парк Підгороднє”. Для того щоб прибрати сміття та впорядкувати звалище запросили інвестор, який погодився розчистити територію, а керівництво ОТГ завершило генплан, який почали розробляти у 2015 році.

  Станція, яка складається з 800-та столів вже рік працює на повну потужність, а згенеровану електроенергію відправляє на енергоринок України. СЕС позмінно обслуговує 20 працівників.

  Цьогоріч у Веселівській громаді почала працювати перша в Україні мобільна лінія для сортування твердих відходів. Обладнання станції розміщене в автопричепі. ЇЇ придбали на державну субвенцію та грантові кошти. Станція була спеціально виготовлена на одному з підприємств Полтавщини.

  Мобільна лінія допоможе сортувати сміття, яке накопичувалося десятки років. Для збирання сміття в ОТГ планують залучити ініціативних мешканців для його подальшого сортування.

  Крім того для надання учням місцевої школи екологічної освіти та навичок у вирощуванні рослин у Веселівській школі No 1, що має біотехнологічний профіль, побудували дві теплиці. 

  Не оминають у громаді й питання відтворення автодоріг. У громаді створили комунальне підприємство, де виготовляють асфальтобетонну суміш для ремонту доріг та тротуарну плитку. Фірма працює для потреб громади і є одним із джерел наповнення місцевого бюджету.

  В усіх селах громади вже проклали майже 20 км тротуарних доріжок, – розповідає голова Веселівської ОТГ. Лінія дає додаткові робочі місця і дозволяє зекономити у порівнянні із замовленнями у Мелітополі або Запоріжжі, — розповідає голова Веселівської ОТГ.

  У планах громади розширення заводу із виготовлення сухого знежиреного молока, встановлення у Веселому холодильного обладнання та облаштування ринку для аграрної продукції.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  “Моторс Січ” розпочала виконувати регулярні рейси зі столиці до Чернівців

  Аеропорт Чернівці 12 квітня прийняв перший регулярний рейс після перерви у роботі летовища довжиною в один рік.

  “Держгідрографія” почала установку навігаційних буїв на річці Південний Буг

  "Держгідрографія" розпочала роботи з установки сезонних плавучих засобів навігаційного обладнання (ЗНО) на річці Південний Буг.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Кабмін планує демілітаризувати Миколаївський суднобудівний завод

  У Кабінеті міністрів України готуються документи для демілітаризації Миколаївського суднобудівного заводу, який входить до складу ДК "Укроборонпром".Про це...

  “Авіалінії Антонова” доставили 80 тонн автомобільних запчастин з Азії до США

  Авіакомпанії "Авіалінії Антонова" на літаку Ан-124 "Руслан" перевезли з Індонезії та В'єтнаму в США 80 тонн автомобільних запчастин.Передає Національний...

  НВО «Практика» розробляє новий бронеавтомобіль «Козак-7 (відео)

  Науково-виробниче об'єднання «Практика» веде процес розробки та виготовлення нової багатофункціональної швидкої броньованої платформи «Козак-7».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на...

  “Еталон” виграв тендер на постачання шкільних автобусів до Дніпропетровської та Чернівецької областей

  Парк шкільних автобусів Дніпропетровської та Чернівецької областей поповниться українськими автобусами марки "Еталон".Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Українське Дунайське пароплавство модернізовуватиме буксири новими гібридними двигунами

  ПрАТ "Українське Дунайське пароплавство" (УДП) і Англо-Бельгійська корпорація (ABC) під егідою посольства Бельгії в Україні підписали лист про наміри щодо сприяння процесу...

  Україна домовляється з Азербайджаном про зняття обмежень на кількість авіарейсів

  Азербайджан повідомив про готовність зняти обмеження за кількістю авіарейсів і позитивно розглянути запит Державіаслужби України, - за підсумками переговорів міністра інфраструктури Владислава...

  Зараз читають

  Мінінфраструктури лобіює створення Державного фонду внутрішніх водних шляхів

  У Міністерстві інфраструктури України наголосили на важливості якнайшвидшого розгляду та прийняття в першому читанні законопроєкту №4168 про...

  Кабмін планує демілітаризувати Миколаївський суднобудівний завод

  У Кабінеті міністрів України готуються документи для демілітаризації Миколаївського суднобудівного заводу, який входить до складу ДК "Укроборонпром".

  Запоріжжя закуповує ще три кузови для модернізації трамваїв

  В Запоріжжі оголошено тендер на закупівлю ще трьох частково низькопідлогових кузовів трамвайних вагонів.Передає Національний...

  “Західний контейнерний термінал” у Тернополі почав відправляти контейнерні поїзди до Польщі

  "Західний контейнерний термінал", який розташований в Тернополі, у 2021 році налагодив регулярне сполучення з польською інтермодальною мережею.