9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 28 Жовтня, 2021

Як в Миколаєві за рахунок старих трамваїв і тролейбусів різко підвищили якість перевезень міським транспортом (фото)

 • Редакція “Южный Курьер” проаналізувала, як за рахунок масової закупівлі вживаного електротранспорту в 2015 році, в Миколаєві вдалося в буквальному сенсі, вдихнути друге життя в пасажирські перевезення на трамваях і тролейбусах і різко підвищити їх якість в плані регулярності, швидкості, комфорту.

  Колись, ще кілька років тому, ситуація була дуже сумною. Наприклад, в салонах тролейбусів замість звичних всім м’яких сидінь були звичайні дошки, а в стареньких трамваях КТМ-5 могла не працювати одна з дверей.


  Фото: Юрій Маллер

  Але найголовніше – кількість рухомого складу на лініях було відверто мізерним: частенько бувало, що на одному з маршрутів, що проходять по центральному проспекту міста залишався працювати лише один тролейбус з інтервалом в 2 години.


  Фото: Юрій Маллер

  Всього ж на півмільйоне місто в період найбільшого занепаду електротраспорта в 2011-2012 роках на всіх маршрутах працювало від 19 до 25 трамваїв і від 11 до 17 тролейбусів. Для порівняння, два трамвайних депо в 2005 році випускали щодня на маршрути до 80 трамваїв.

  Ситуація дещо змінилася з 2012 року, коли за кошти міського бюджету купили шість нових тролейбусів “МАЗ-Етон-Т103” по 1,62 млн. гривень (за тодішнім курсом долара 1: 8 це склало близько 200 тис. доларів за тролейбус).

  У 2015 році Миколаїв вирішив оновити свій транспорт за допомогою закупівлі уживаної техніки, що стало одним з пунктів передвиборної програми колишнього мера Юрія Гранатурова.


  Фото: Олександр Михайлов

  Місто оголосило тендери на 39 тролейбусів “Шкода-14ТР” (закупівлями по 14 і 25 машин), з яких було поставлено 33. В середньому вони обійшлися по 740-750 тис. гривень за одиницю, причому всі тролейбуси виявилися в непоганому технічному стані і пройшли передпродажну підготовку.


  Фото: Михайло Курмач

  Також купили 12 трамваїв “Tatra T3” в Чехії та Латвії, які обійшлися місту в 12 мільйонів гривень.


  Фото: Андрій Харьковой

  В результаті запуску “старої-нової” техніки в Миколаєві поступово до цінця 2016 року призвело до дуже значного збільшення кількості одиниць електротранспорту на основних “коридорах”. Так, на тролейбусному маршруті №2 тепер працює не один тролейбус, а відразу два десятка.


  Фото: Андрій Харьковой

  В цілому, зараз в будні дні на маршрутах працює до 45 тролейбусів і до 35-40 трамваїв.


  Фото: Андрій Харьковой

  Купівля рухомого складу спричинила за собою не тільки збільшення випуску, а ще й відкриття нових маршрутів. Так, було відкрито тролейбусний маршрут №9, який з’єднав мікрорайон Північний і залізничний вокзал. А в листопаді 2015 року відкрили 10-й трамвайний маршрут “Широка балка – Промзона”.

  Результатом масової в масштабах Миколаєва закупівлі вживаного рухомого складу, поліпшення роботи старих і відкриття нових маршрутів, створення системи онлайн-моніторингу роботи електротранспорту через сайт мерії і мобільні додатки, стало зростання якості перевезень, збільшення кількості перевезених електротранспортом пасажирів. Так, в 2016 році тролейбус Миколаєва, за офіційними даними державного управління статистики, перевіз 25,64 млн. Пасажирів, що більше, ніж у 2015 році – 22,23 млн. Чоловік і 16,8 млн. В 214. А трамвай перевіз 25,98 млн. чоловік, що, навпаки, трохи менше, ніж в 2015-му (29,9 млн.) і 2014 року (28,75 млн. чоловік).


  Фото: Олександр Тарасов

  Однак, старі трамваї і тролейбуси не вічні, і від них складно очікувати тривалого терміну експлуатації. Виходячи з цього, можна спрогнозувати, що в разі серйозних поломок уживаної або старої техніки, ситуація з роботою електротранспорту Миколаєва може серйозно погіршитися в найближчі три-чотири роки, якщо за цей час місто не почне планомірних закупівель нової техніки. У 2016 році ні нових, ні старих трамваїв і тролейбусів Ніколаєв не закуповував, не будувалися нові лінії і не було масштабних ремонтів трамвайних колій.

  Разом з тим, за словами нинішнього мера Олександра Сенкевича, місто поступово акумулює кошти для великих інфраструктурних проектів, зокрема для будівництва тролейбусної лінії в житловий масив Намив.

  Також передбачається закупівля 40 тролейбусів за кошти Європейського інвестиційного банку за урядовою програмою оновлення міського електротранспорту на загальну суму в 8 мільйонів євро.

  В даний час трамвайний парк Миколаєва налічує 57 вагонів, 45 з яких є технічно справними. Серед них – 31 вельми зношений вагон радянського виробництва моделі 71-605, 12 вагонів “Татра-Т3”, 9 щодо нових вагонів “Татра-Юг” моделей “Т6В5” і “К1” 1999-2008 рр. випуску, а також 5 російських трамваїв моделі “71-608К” почала 1990-х рр. випуску.

  Тролейбусний парк налічує 61 машину, 52 з яких справні. З них – 33 “Шкоди-14ТР”, 6 “МАЗ-Етон-Т103” 2012-2013 р випуску, 5 низькопольних “ЛАЗ-183” 2007-2008 рр. випуску, 5 тролейбусів “ЮМЗ-Т2” 2002 р випуску, 3 “ЛАЗ-52522” середини 1990-х і 9 радянських “ЗиУ-682”.

  Джерело: Южный Курьер


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  ВРУ підтримала створення нового регулятора якості інтернету та мобільного зв’язку

  Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт, який передбачає створення нової структури, яка відповідатиме за якість інтернету...

  Україна зайняла 10 місце у світовому рейтингу виробників чавуну

  Всесвітня асоціація виробників стали Worldsteel повідомляє, що в січні-вересні 2021 року металургійними підприємствами країн світу вироблено 1091,09 млн тонн чавуну, що на...

  На Донеччині побудують новий сміттєпереробний завод

  Можливість будівництва у Покровську сміттєпереробного заводу обговорили на онлайн-зустрічі 26 жовтня міський голова Руслан Требушкін та представники німецько-українського підприємства “Braun Industrial Technology”.

  Вперше в Україні почали збирати волоський горіх за допомогою комбайнів

  У горіховому саду підприємства “ВОЛ-НАТ” розпочалося промислове збирання горіха волоського, де вперше застосована спеціалізована горіхозбиральна техніка. Цього року було придбано горіхозбиральний комбайн та...

  В Україні зібрали рекордний урожай гречки

  Українські аграрії вже намолотили 107 тисяч тонн гречки за загального прогнозу 100 тисяч тонн. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на...

  За останні два роки українські рятувальники замовили майже 170 українських пожежних машин

  Представники Державної служби України з надзвичайних ситуацій в рамках виставки, яка проходила у Києві з 13 по 17 жовтня цього року на...

  Начальний центр «Десна» замовляє спеціалізовані макети кабін екіпажу БМП-1

  Навчальний центр Сухопутних військ Збройних Сил України «Десна» провів тендер на закупівлю спеціалізованого макета кабіни екіпажу БМП-1. Передає Національний Промисловий...

  До 2022 року Укрпошта перейде на нове програмне забезпечення від ірландської компанії

  «Укрпошта» до кінця 2022 року планує замінити застаріле програмне забезпечення у стаціонарних відділеннях на нову фронт-офісну систему, а також повністю автоматизувати роботу...

  Зараз читають

  Новий сміттєпереробний завод побудують на Волині

  У одній із громад Ковельського району побудують сміттєпереробний завод. Домовленість з австрійськими інвесторами про підписання угоди про...

  «Авіакон» передав Збройним силам партію ударних гелікоптерів Мі-24ПУ1

  ДП «Конотопський авіаремонтний завод «АВІАКОН», яке входить до складу ДК «Укроборонпром», передало армійській авіації Сухопутних військ Збройних...

  За останні два роки українські рятувальники замовили майже 170 українських пожежних машин

  Представники Державної служби України з надзвичайних ситуацій в рамках виставки, яка проходила у Києві з 13 по...

  Українським виробникам відкрили експорт м’яса та продуктів птахівництва до Грузії

  Україна і Грузія погодили форму сертифіката на експорт з України м’яса, субпродуктів та інших продуктів птахівництва. Це...