9.5 C
Alba Iulia
Субота, 23 Січня, 2021

Як в Миколаєві за рахунок старих трамваїв і тролейбусів різко підвищили якість перевезень міським транспортом (фото)

 • Редакція “Южный Курьер” проаналізувала, як за рахунок масової закупівлі вживаного електротранспорту в 2015 році, в Миколаєві вдалося в буквальному сенсі, вдихнути друге життя в пасажирські перевезення на трамваях і тролейбусах і різко підвищити їх якість в плані регулярності, швидкості, комфорту.

  Колись, ще кілька років тому, ситуація була дуже сумною. Наприклад, в салонах тролейбусів замість звичних всім м’яких сидінь були звичайні дошки, а в стареньких трамваях КТМ-5 могла не працювати одна з дверей.


  Фото: Юрій Маллер

  Але найголовніше – кількість рухомого складу на лініях було відверто мізерним: частенько бувало, що на одному з маршрутів, що проходять по центральному проспекту міста залишався працювати лише один тролейбус з інтервалом в 2 години.


  Фото: Юрій Маллер

  Всього ж на півмільйоне місто в період найбільшого занепаду електротраспорта в 2011-2012 роках на всіх маршрутах працювало від 19 до 25 трамваїв і від 11 до 17 тролейбусів. Для порівняння, два трамвайних депо в 2005 році випускали щодня на маршрути до 80 трамваїв.

  Ситуація дещо змінилася з 2012 року, коли за кошти міського бюджету купили шість нових тролейбусів “МАЗ-Етон-Т103” по 1,62 млн. гривень (за тодішнім курсом долара 1: 8 це склало близько 200 тис. доларів за тролейбус).

  У 2015 році Миколаїв вирішив оновити свій транспорт за допомогою закупівлі уживаної техніки, що стало одним з пунктів передвиборної програми колишнього мера Юрія Гранатурова.


  Фото: Олександр Михайлов

  Місто оголосило тендери на 39 тролейбусів “Шкода-14ТР” (закупівлями по 14 і 25 машин), з яких було поставлено 33. В середньому вони обійшлися по 740-750 тис. гривень за одиницю, причому всі тролейбуси виявилися в непоганому технічному стані і пройшли передпродажну підготовку.


  Фото: Михайло Курмач

  Також купили 12 трамваїв “Tatra T3” в Чехії та Латвії, які обійшлися місту в 12 мільйонів гривень.


  Фото: Андрій Харьковой

  В результаті запуску “старої-нової” техніки в Миколаєві поступово до цінця 2016 року призвело до дуже значного збільшення кількості одиниць електротранспорту на основних “коридорах”. Так, на тролейбусному маршруті №2 тепер працює не один тролейбус, а відразу два десятка.


  Фото: Андрій Харьковой

  В цілому, зараз в будні дні на маршрутах працює до 45 тролейбусів і до 35-40 трамваїв.


  Фото: Андрій Харьковой

  Купівля рухомого складу спричинила за собою не тільки збільшення випуску, а ще й відкриття нових маршрутів. Так, було відкрито тролейбусний маршрут №9, який з’єднав мікрорайон Північний і залізничний вокзал. А в листопаді 2015 року відкрили 10-й трамвайний маршрут “Широка балка – Промзона”.

  Результатом масової в масштабах Миколаєва закупівлі вживаного рухомого складу, поліпшення роботи старих і відкриття нових маршрутів, створення системи онлайн-моніторингу роботи електротранспорту через сайт мерії і мобільні додатки, стало зростання якості перевезень, збільшення кількості перевезених електротранспортом пасажирів. Так, в 2016 році тролейбус Миколаєва, за офіційними даними державного управління статистики, перевіз 25,64 млн. Пасажирів, що більше, ніж у 2015 році – 22,23 млн. Чоловік і 16,8 млн. В 214. А трамвай перевіз 25,98 млн. чоловік, що, навпаки, трохи менше, ніж в 2015-му (29,9 млн.) і 2014 року (28,75 млн. чоловік).


  Фото: Олександр Тарасов

  Однак, старі трамваї і тролейбуси не вічні, і від них складно очікувати тривалого терміну експлуатації. Виходячи з цього, можна спрогнозувати, що в разі серйозних поломок уживаної або старої техніки, ситуація з роботою електротранспорту Миколаєва може серйозно погіршитися в найближчі три-чотири роки, якщо за цей час місто не почне планомірних закупівель нової техніки. У 2016 році ні нових, ні старих трамваїв і тролейбусів Ніколаєв не закуповував, не будувалися нові лінії і не було масштабних ремонтів трамвайних колій.

  Разом з тим, за словами нинішнього мера Олександра Сенкевича, місто поступово акумулює кошти для великих інфраструктурних проектів, зокрема для будівництва тролейбусної лінії в житловий масив Намив.

  Також передбачається закупівля 40 тролейбусів за кошти Європейського інвестиційного банку за урядовою програмою оновлення міського електротранспорту на загальну суму в 8 мільйонів євро.

  В даний час трамвайний парк Миколаєва налічує 57 вагонів, 45 з яких є технічно справними. Серед них – 31 вельми зношений вагон радянського виробництва моделі 71-605, 12 вагонів “Татра-Т3”, 9 щодо нових вагонів “Татра-Юг” моделей “Т6В5” і “К1” 1999-2008 рр. випуску, а також 5 російських трамваїв моделі “71-608К” почала 1990-х рр. випуску.

  Тролейбусний парк налічує 61 машину, 52 з яких справні. З них – 33 “Шкоди-14ТР”, 6 “МАЗ-Етон-Т103” 2012-2013 р випуску, 5 низькопольних “ЛАЗ-183” 2007-2008 рр. випуску, 5 тролейбусів “ЮМЗ-Т2” 2002 р випуску, 3 “ЛАЗ-52522” середини 1990-х і 9 радянських “ЗиУ-682”.

  Джерело: Южный Курьер


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Польща продовжує співпрацювати з Україною для ремонту винищувачів Міг-29

  Польща співпрацює з Україною по ремонту радянських винищувачів МіГ-29 зі складу національних повітряних сил.

  “Епіцентр” інвестує понад $1,2 млрд у розвиток

  Генеральний директор групи компаній "Епіцентр К" Петро Михайлишин повідомив, що у наступні два роки компанія запланувала вкласти $1,22 млрд у свій розвиток.

  «Антонов» готовий добудовувати літаки Ан-74 для Збройних сил без російських деталей

  Державне підприємство “Антонов” готове розпочати практичну роботу по 100% заміні матеріалів, комплектуючих та цілих агрегатів російського походження в літаках сімейства Ан-72/74 за...

  Турецька Baykar розробляє свій дрон-винищувач з українською силовою установкою

  Очільник турецької оборонної компанії Baykar Makina Сельджук Байрактар оголосив, що його компанія почала інтенсивні роботи по розробці безпілотного винищувача MIUS.

  У Тернополі тривають масштабні роботи з будівництва станції знезалізнення води

  У Тернополі тривають масштабні роботи з будівництва станції знезалізнення води та реконструкції діючої насосної станції із заміною обладнання. Роботи проводяться в рамках...

  Українських військових екіпірують високотехнологічним обладнанням українського виробництва

  Найближчим часом українські військові будуть оснащені й екіпіровані за зраском бійців НАТО. Адже над цим сьогодні працює одеський завод Telecard – єдине...

  Завод «Океан» відремонтує великий гідрографічний катер «А. Лисенко»

  Суднобудівний завод «Океан» прийняв на ремонт великий гідрографічний катер «А. Лисенко».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на...

  “Аеропракт” виготовив тисячний літак А-22

  Український виробник надлегких літаків — підприємство Aeroprakt — продало тисячний екземпляр своєї найпопулярнішої моделі А-22.Про це повідомив авіаконструктор...

  Зараз читають

  До навчальних центрів Збройних сил надійшло понад 370 сучасних тренажерів

  Збройні сили України активно оснащують власні підготовчі центри сучасними українськими тренажерами. Наразі, практичний вишкіл майже всіх категорій...

  У Запорізькій області збудували біоелектростанцію

  У місті Токмак Запорізької побудували біотеплоелектростанцію «Придніпровська БіоТЕС». Станція стане майданчиком для розвитку індустріального парку на території південної промзони...

  Українські міста торік придбали понад 300 тролейбусів

  Міста України у 2020 році придбали 337 тролейбусів.Цю інформацію надав ресурс AllTransUA, передає Національний...

  Польща продовжує співпрацювати з Україною для ремонту винищувачів Міг-29

  Польща співпрацює з Україною по ремонту радянських винищувачів МіГ-29 зі складу національних повітряних сил.