9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 29 Листопада, 2021

Ввести в експлуатацію нову злітно-посадкову смугу аеропорту Одеса обіцяють до кінця року

На жовтень поточного року заплановано отримання дозволів на експлуатацію нової злітно-посадкової смуги аеропорту Одеса. ЗПС повинна бути введена в експлуатацію до кінця 2020 року.

Про це 12 вересня під час відвідування одеського аеропорту в розмові з президентом Володимиром Зеленським заявив міністр інфраструктури України Владислав Криклій. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

За інформацією офіційного сайту президента, Володимир Зеленський також поцікавився у міністра, чи встановлено необхідне світлосигнальне обладнання на новій смузі. Яку відповідь було отримано, на президентському порталі не уточнили.

Довжина нової ЗПС 2800 м. Владислав Криклій сказав, що в перспективі її можна збільшити до 3200 м. Також він поінформував, що в рамках третьої черги реконструкції злітно-посадкової смуги готовий проєкт будівництва нової рульової доріжки — на неї планується витратити понад 900 млн грн, які повинні бути закладені в бюджеті.

Генеральний підрядник будівництва відзначив, що за 8 місяців після отримання коштів третя черга будівництва буде реалізована.

Нагадаємо, що перед початком будівництва нової ЗПС тодішній прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявляв, що смугу побудують за 30 місяців. Ці терміни (з затримкою в місяць) будівельникам в цілому вдалося витримати.

Зазначимо, що одним з обов’язкових пунктів процедури отримання сертифікату для нової ЗПС є обстеження приаеродромної території на наявність перешкод, що загрожують виконанню польотів.Щогли радіомаякової системи ILS є одним з видимих ​​перешкод для зльоту-посадки повітряних суден з новою ЗПС. Однак демонтувати їх не можуть, бо без них неможливі посадки на стару смугу.

Іншою перешкодою є один з радіолокаторів – ATCR. Його висота в верхній точці становить 27 метрів. Вимоги безпеки кажуть, що його треба або вкоротити, або перенести на сотню метрів західніше.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають