9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 29 Травня, 2023

Військово-повітряні сили відновлюють мережу аеродромів

Як повідомила прес-служба Повітряних Сил, нещодавно відновлена ​​штучна злітно-посадкова смуга, яку майже 20 років не торкалося шасі літаків. Це військовий аеродром «Кривий Ріг».

Повідомляє Національний Промисловий Портал з посиланням на wing.com.ua.

Ще з далеких 1950-х на ньому базувався авіаполк військово-транспортної авіації. У 2000-му полк був розформований. Аеродром швидко занепав.

Майже за два десятиліття тут накопичилося чимало проблем, тому що на аеродромі не залишилося жодного підрозділу для його утримання. Лише у 2017 році, з огляду на фінансування і позицію щодо нарощування бойових можливостей, Командування Повітряних Сил вирішило відновити аеродром.

Миколаївський інженерно-аеродромний батальйон разом з авіаційною комендатурою Вознесенська порівняно швидко відновили злітно-посадкову смугу. Викорчували кущі й дерева, «вискубали» траву, підлатали дефектні ділянки армобетонних, замінили близько 200 плит і провели заливку швів. На відремонтовану смугу нанесли розмітку і встановили аеродромне обладнання. Довжина ЗПС – 2500 м. Тепер «Кривий Ріг» готовий приймати всі типи літаків, які є на озброєнні.

У наступному році, коли потеплішає, тут почнуть «реанімувати» руліжні доріжки, включаючи магістральну, і групову стоянку літаків. У планах – формування авіаційної комендатури. Це дозволить ефективно використовувати аеродром як в процесі бойової підготовки, так і в нарощуванні бойових можливостей авіації.

Відновлена ​​в Кривому Розі штучна ЗПС – не єдина заслуга військових аеродромних інженерів. Наприклад, перед початком нинішніх масштабних бойових стрільб військ ППО на Херсонщині фахівці Миколаївського окремого інженерно-аеродромного батальйону побудували ґрунтовий польовий аеродром на Державному випробувальному полігоні «Ягорлик». А це вирівнювання та ущільнення ділянки площею понад 100 тис. кв. м. Підрозділу вдалося виконати цю непросту задачу всього за три тижні.

Виконання програми розвитку аеродромної мережі військами йде повним ходом. У поточному році два окремих інженерно-аеродромних батальйони в різних регіонах країни відремонтували понад 22 тис. кв. м штучних аеродромних покриттів. Було побудовано два польових аеродроми та проведено ремонт ще трьох ґрунтових злітно-посадкових смуг.

Тривають ремонтні роботи й на вивільнених аеродромах «Прилуки» та «Дубно», проходить ремонт штучного покриття на аеродромі «Кульбакине». Для цих та інших аеродромів із Чорткова відвантажено близько 1000 аеродромних плит ПАГ-18 і ПАГ-20. Також в цьому році було закуплено понад 1200 нових аеродромних плит, які знадобляться для ремонту.

Зараз аеродромна мережа Збройних Сил України налічує понад три десятки аеродромів разом з вивільненими та ґрунтово-польовими аеродромами.

У наступному році першим капітально відремонтованим повинен стати аеродром спільного використання «Вінниця» (Гавришівка). Крім заміни штучного покриття ЗПС, руліжних доріжок, стоянок для літаків, комунікацій, світло- і радіотехнічного обладнання, територію аеродрому планують обладнати огорожею і сучасними технічними засобами охорони. Вартість проекту попередньо оцінюється в більш ніж 1 млрд грн. Кошти на проект виділять місцеві органи влади.

Останні новини:

Зараз читають