9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 25 Лютого, 2021

Вінниця закуповуватиме 10 автобусів на газовому паливі

 • Вінницька міськрада ухвалила рішення про закупівлю 10 автобусів для обслуговування міських маршрутів. Це будуть автобуси, які працюють на газовому паливі. Таке рішення 28 лютого 2020 року прийняла Вінницька міська рада.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Пасажирський транспорт.

  Міськрада вирішила виділити на закупівлю «газових» автобусів 10 мільйонів гривень — за ці кошти планується закупівля 5 нових автобусів. Ще п’ять автобусів КП «Вінницька транспортна компанія» повинна придбати на умовах фінансового лізингу.

  Мер Вінниці Сергій Моргунов пояснив ухвалене рішення тим, що вінничани часто звертаються до міської влади з проханням збільшити кількість транспорту, який обслуговує території, які недавно приєднали до міста.

  «Ми закуповуємо зараз автобуси на газу: завдяки такому виду палива ми зменшимо і собівартість перевезень пасажирів, і знизимо вплив транспорту на екологію, адже такий транспорт менше забруднює навколишнє середовище», – заявив Моргунов.

  Директор КП «Вінницька транспортна компанія» Михайло Луценко ще в кінці минулого року заявляв про плани закупівлі для міста «газових» автобусів або електробусів.

  «Зараз ведемо переговори про те, щоб взяти автобуси на газу або електробуси. Все залежить від фінансування, яке буде передбачено для поповнення рухомого складу … Дизельні автобуси вже немає сенсу купувати, тому що Європа вже відмовляється від дизеля і, я думаю, що така тенденція буде у нас», – заявляв Луценко.

  Якщо судити за величиною бюджетних асигнувань на закупівлю 5 нових автобусів для Вінниці – 10 мільйонів гривень, то можна прийти до висновку, що місто планує закупити автобуси середнього класу.

  Міські автобуси середнього класу, що працюють на газу, вже випускаються трьома українськими виробниками. Зокрема, концерн «Еталон» пропонує міській 9,4-метровий автобус А081.28, розроблений львівськими архітекторами філії «НДІ автомобілебудування». Двигун цього автобуса який працює на стиснутому природному газі, газобалонна установка перебуває на даху автобуса. Автобус випускається Чернігівським автозаводом, він може перевозити до 70 пасажирів, в задній частині салону облаштовано майданчик зі зниженим рівнем підлоги.

  Богдан А22115

  У 2017 році концерн «Богдан моторс» заявляв про те, що розробив і готовий запустити в серійне виробництво міський автобус середнього класу «Богдан» А221152. Цей автобус має довжину 8,21 метра і вміщає 56 пасажирів при 18 місцях для сидіння. У задній частині автобуса є низькопідлоговий майданчик Обидва автобуси розроблено з урахуванням агрегатів індійської компанії «Ashok Leyland». Крім цього з 2014 року на заводі «Черкаські автобус» освоєний випуск автобуса «Отаман» А092G6. Він працює на стиснутому природному газі. Обсяг балонів – 66 кубометрів. Цей автобус може пройти до 300 кілометрів.

  Зауважимо, що автобуси на газовому паливі закуповує Кривий Ріг. Водночас, Львів вирішив витратити близько 12 мільйонів євро кредиту Європейського інвестиційного банку на закупівлю 100 традиційних дизельних автобусів. У доступній частині тендерної документації записано, що місто купує автобуси, 100% працюють на дизельному паливі.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У Києві створено Експертно-консультаційний центр з розвитку громад та територій

  На географічному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка створено Експертно-консультаційний центр з розвитку громад та територій....

  Ефіопія відкрила ринок столових яєць для України

  Компетентні органи України та Ефіопії погодили сертифікат здоров'я на експорт столових яєць, що дозволить українським виробникам експортувати цю продукцію до Ефіопії. 

  Латвія передала українській армії партію санітарних авто

  Літак Повітряних сил ЗСУ доставив у аеропорт Бориспіль партію спеціальних медичних автомобілів з Латвії.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Європейський інвестиційний банк інвестує в ремонт та модернізацію шлюзів на Дніпрі

  Міністерство інфраструктури України приступає до підготовки фінансового договору з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) з питань ремонту та модернізації дніпровських шлюзів.

  Українські медики вперше у світі видалили пухлину ока методом електрозварювання

  Одеські медики з Інституту очних хвороб та тканинної терапії імені Філатова провели унікальну операцію з видалення великої пухлини ока методом електрозварювання. Цей...

  “Укравтодор” сертифікуватиме процес закупівель і переведе тендерну документацію в електронний формат

  "Укравтодор" у 2021 році планує сертифікувати процес закупівель в рамках співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) в частині протидії корупції.

  Анонсовано будівництво нового аеропорту на Донбасі

  У 2021 році планується знайти місце для будівництва і розпочати проєктування аеропорту, який забезпечив би цивільне авіасполучення Донецької та Луганської областей з...

  Новий український авіадвигун Д-436-148ФМ сертифікують за два роки

  За найближчі два роки в області авіадвигунобудування ДП "Івченко-Прогрес" планує сертифікувати двигун Д-436-148ФМ для літака Ан-178, а також для подальшого розвитку лінійки...

  Зараз читають

  На авіаперельоти президента України торік витратили 22 мільйони гривень

  На авіаційні перельоти делегацій за участю президента України Володимира Зеленського у 2020 році Державне управління справами витратило...

  Торік АМПУ виконала днопоглиблювальні роботи в обсязі 5 мільйонів кубометрів

  У 2020 році ДП "Адміністрація морських портів України" власним флотом та на умовах аутсорсингу виконала днопоглиблювальні -...

  Анонсовано будівництво нового аеропорту на Донбасі

  У 2021 році планується знайти місце для будівництва і розпочати проєктування аеропорту, який забезпечив би цивільне авіасполучення...

  Інженерна група «Арей» продовжує розробку важкої БМП «Вавілон»

  Інженерна група «Арей» в рамках державного оборонного замовлення Міноборони, успішно виконала черговий етап по розробці нової важкої...