9.5 C
Alba Iulia
Середа, 1 Грудня, 2021

Відтепер в Україні дозволено проектувати будинки з вбудованими дитсадками

Нові державні будівельні норми дозволяють розміщувати у житлових будинках вбудовані і вбудовано-прибудовані дошкільні навчальні заклади

Запровадження цієї зміни сприятиме забезпеченню людей комфортними умовами для виховання дітей поруч з домівкою; зменшенню диспропорції між будівництвом житла та соціальної інфраструктури в населених пунктах; розвантаженню доріг від додаткового транспортного навантаження.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на прес-службу Міністерства регіонального розвитку.

Вже з 1 жовтня в Україні дозволено проектувати невеликі дитячі садки, вбудовані або вбудовано-прибудовані до перших поверхів житлових будинків. Це може стати дійсно дієвим способом вирішення гострої проблеми з нестачею місць у дитсадках, яка існує сьогодні. Наразі відповідно до норм на 1000 жителів має бути забезпечено 38 місць у дитсадках і 135 місць у школах. По факту ж цього немає. Більшою мірою через тотальну і неконтрольовану забудову міст, гонитву за більшою кількістю квадратних метрів, а не комфортом жителів. Цю ситуацію треба вирішувати, як це роблять у Європі. Там проектування вбудованих дитсадків — нормальна практика, — сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Згідно з новим ДБН, розміщення дошкільних навчальних закладів дозволено у вигляді вбудованих у 1-2 поверхи житлових будинків приміщень груп короткотривалого (до 4-х годин) перебування; вбудованих у 1-2 поверхи житлових будинків дошкільних навчальних закладів загального розвитку (ясел, ясел-садків, дитсадків) місткістю до 80 місць; вбудовано-прибудованих у 1-2 поверхи житлових будинків дошкільних навчальних закладів загального розвитку місткістю до 120 місць (до 6 груп); прибудованих дошкільних навчальних закладів загального розвитку місткістю до 160 місць (до 8 груп) до глухих торців житлових будинків.

При проектуванні таких дитсадків мають обов’язково враховуватися необхідні пожежні вимоги та відповідні норми ДБН щодо житлових будинків. Земельна ділянка такого дитсадка має відокремлюватися від прибудинкової території житлового будинку огорожею і зеленими насадженнями.

Крім цього, у новому ДБН введена низка змін для покращення комфорту та безпеки дітей. Зокрема, це стосується обов’язкового облаштування інклюзивного простору в приміщеннях та впровадження енергозберігаючих технологій і матеріалів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають