9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 8 Грудня, 2022

Відновлення автошляхів: Капітальний ремонт трамвайних колій на вулиці Алматинській у місті Києві (фото)

У Києві триває капітальний ремонт вулиці Алматинської, що знаходиться у Дарницькому районі.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на CoST Ukraine.


Наразі активно триває перевлаштування трамвайної колії.

На ділянках реконструкції трамвайної колії ширина колії прийнята 1524 мм, між колійна ширина прийнята 3200 мм. Трамвайній колії надається домінуюче висотне положення в поперечному профілі для ефективного поверхневого водовідведення з  трамвайного полотна.

Конструкція трамвайної колії (на суміщеному полотні) прийнята блочного типу з залізобетонними плитами товщиною 35 см виробництва компанії ПБГ «Ковальская» з вмурованими рейками 60R2 за допомогою поліуретанового матеріалу Sika Icosit KC.

Прийняте проектне рішення дозволяє використовувати замість шпал залізобетонні плити з “каналами”, в які вставляються та фіксуються рейки, а після цього заливається спеціальний поліуретановий матеріал, який буде надійно утримувати рейку в проектному положенні та розподіляти навантаження. Це дозволяє значно знизити рівень шуму та вібрації під час руху вагонів, зменшити зношування колій та рухомого складу.

Дана конструкція укладається як сумісне полотно і витримує номінальне статичне навантаження 115 кН на вісь. Під залізобетонними плитами влаштовується два шари асфальтобетону, бетонний шар, щебінь двох фракцій та пісок. В конструкції також використані геосинтетичні матеріали. В місцях переїздів автотранспорту через  трамвайні колії по боках плитної конструкції, з метою запобіганню зсуву плит, встановлюється гранітний борт на бетонній основі (клас бетону В15). Шви між плитами та плитами і бортом заповнюються спочатку гранвідсівом (подрібнена і просіяна гранітна порода, фракція якої не перевищує 5 мм), а потім заливаються мастикою епоксидною смолою. На ділянках з поздовжнім ухилом більше 50‰ влаштовується бетонний упор для запобігання зсуву трамвайних плит.

Дана технологія широко застосовується при будівництві та реконструкції колій рейкового транспорту в Європі.

АвторCoST Ukraine

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають