9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Відновлення автошляхів: ДП “Дорожній контроль якості” перевірив якість нового дорожнього покриття на трасі М-01

Нове дорожнє покриття на автомобільній дорозі М-01 Київ-Чернігів-Нові Яриловичі поблизу Великих Осняків відповідає державному стандарту якості.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на САД у Чернігівській області.

ДП “Дорожній контроль якості” перевірило якість виконаних робіт з поточного середнього ремонту на ділянці км 170+800 –  км 176+800 (правий проїзд). Площа ділянки – 56,1 тисяч метрів квадратних. план по вводу в експлуатацію – 6 км. Підрядна організація – ТОВ “ШБУ №14”.

blank

Висновок лабараторії ДП “Дорожній контроль якості”: “Асфальтобетон щеюне-мастиковий ЩМА за визначеними показниками відповідає вимогам ДСТУ  Б В.2.7-127:2015 «Суміші асфальтобетонні і асфальтобетон щебнево-мастиковий. Технічні умови”.

Внутрішній контоль САД у Чернігівській області

Контроль за якістю виконаних підрядниками робіт здійснюється, як зовнішній, так і внутрішній. В складі Служби автомобільних доріг у Чернігівській області функціонує лабораторія з контролю якості виробництва, в якій проводяться випробування асфальтобетону,  щебеню, бітуму, емульсії та інших матеріалів. Контроль за якістю дорожньо-будівельних матеріалів і робіт здійснюється на всіх етапах виробничого процесу.

Зокрема, в процесі виконання дорожніх робіт регулярно здійснюється відбір проб асфальтобетонних сумішей безпосередньо із асфальтоукладача на місці влаштування покриття. В лабораторних умовах зразок  суміші випробовують на визначення таких якісних показників, як вміст бітуму і зерновий склад, об’ємна маса, водонасичення, набухання, міцність тощо. По завершенню робіт з укладання шару дорожнього одягу здійснюєється відбір кернів. Їх піддають випробуванням та визначають водонасичення, залишкову пористість, показник стікання в’яжучого, ступінь ущільнення тощо.

blank

Окрім лабараторного, здійснюєтьсяі регулярний технічний контроль. Інженери Служби автомомбільних доріг регілярно контролюють дотримання підрядником технології, на місці здійснюють перевірку температурних показників асфальтобетонної суміші. Коли укладання дорожнього одягу виконано, здійснюють заміри ділянки для визначення фактичних обсягів виконаних робіт, їх геометричні параметри. За допомогою рейки визначають відповідність нормативам похили та рівність нового дорожнього покриття.

blank

blank
Фото: технійчний котроль, визначення похилів та рівності на ділянці поточного середнього ремонту а/д М-01, км 170+800 – км 176+800 (правий проїзд)

 

Останні новини:

Зараз читають