9.5 C
Alba Iulia
Середа, 29 Листопада, 2023

Відкрито першу частину автомобільного мосту в Запоріжжі (фото)

У Запоріжжі відкрили частину автомобільного мосту через Старий Дніпро, який входить у майже 9-ти кілометровий комплекс споруд автомобільного сполучення лівого та правого берегів Запоріжжя через острів Хортиця.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Укрінформ.

На відкритті частини мосту, що входить до складу автотранспортної магістралі, яка будується з 2004 року, був присутній Президент України та представники його офісу.

“Ми з вами знаходимось на першій частині нашого флагману програми “Велике будівництво”. Це буде 9 км, які складаються з 27 споруд і 4 мостів. Цей міст хотіли побудувати з 1965 року. Завдяки нашому підряднику відкрито першу частину”, – сказав Зеленський.

За його словами, міст повністю побудують у 2021 році.

“Було б прикольно відкрити міст повністю до 24 серпня, до річниці незалежності України”, – додав Президент.

Зазначимо, що відкрито лише одну частину мосту через Старий Дніпро. Рух облаштовано з правого берега Запоріжжя на острів Хортиця. Найближчим часом планується добудувати другу частину цього мосту.

Запорізький міст — це магістраль безперервного руху завдовжки понад 9 кілометрів, яка складається з шести транспортних розв’язок, у складі яких 27 штучних споруд, у тому числі два позакласні мости з окремими спорудами під кожний напрямок руху. Історії будівництва мосту складає 16 років.

У межах національної програми «Велике будівництво», ініційованої Президентом України, у 2020 році будівництво запорізьких мостів було відновлено. У лютому цього року переможцем тендеру на будівництво об’єкту було визначено турецьку компанію. Загальна вартість проєкту – 11,9 млрд грн (з ПДВ). 10 квітня ДАБІ надала дозвіл на початок будівельних робіт.

Варто зазначити, що значна частина робіт на відкритій ділянці була проведена у 2012-2014 роках. Пізніше, після певної затримки, роботи періодично відновлювалися у 2015, 2016 та 2017 роках. Так, було здійснено насування основної прогонової металевої частини на верховій стороні через річку Старий Дніпро.

З відновленням будівництва у 2020 році, вдалося змонтувати значний обсяг балок майбутнього мосту на лівому березі Запоріжжя. Проведені всі основні роботи з бетонування мосту, укладання асфальту, облаштування всіх загороджень та необхідних для пуску робіт.

Останні новини:

Зараз читають