9.5 C
Alba Iulia
Середа, 19 Січня, 2022

Відео: Міст через Сухий лиман на дорозі Одеса – Чорноморськ обіцяють добудувати до кінця літа

На дорозі з Одеси до Чорноморська будують міст через Сухий лиман. Закінчити будівництво обіцяють в кінця літа цього року – до Дня Незалежності.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Пассажирский транспорт.

Проект з будівництва трьохсмугового мосту на трасі “Одеса-Чорноморськ” був затверджений на початку 2016 року. Він пройде через Сухий Лиман і матиме підходи до села Малодолинське та поромного комплексу. Вартість робіт склала на момент початку робіт 100 мільйонів 500 тисяч гривень, хоча спочатку була оцінена в 131 млн. Переможцем тендеру, проведеного Чорноморському в березні 2015 року, стала компанія “Югтрансбуд”.

В даний час повністю готові дві з чотирьох капітальних бетонних опор моста. Ще на двох йде буріння свердловин для створення там буронабивних паль фундаменту опор. Підрядник обіцяє, за умови стабільного фінансування, завершити всі роботи до Дня Незалежності 24 серпня. Якщо ж додаткове фінансування буде виділятися із затримками – це зрушить терміни здачі мосту.

Станом на зараз на цій ділянці траси функціонує понтонний переправа, але вона вже давно застаріла і знаходиться в неналежному стані. Її запустили в 1986 році. Функціонує вона як гідротехнічна споруда на балансі Адміністрації морських портів України. У 2019 у понтона завершується термін сертифікації, після чого для подальшої експлуатації йому потрібен капітальний ремонт. Вартість ремонту – близько 40-50 мільйонів гривень. Тому керівництво АМПУ виділило кошти для будівництва стаціонарного мосту.

Крім того, вантажівки важче 20 тонн не мають права проїжджати по існуючій переправі. Саме тому протягом багато років будівництво нового мосту було в планах, але через відсутність фінансування його неможливо було реалізувати. З цієї ж причини будівництво мосту заморозили на початку 2017 року. У той час чиновники Чорноморська намагалися знайти джерела додаткового фінансування, звертаючись до обласної влади і Кабінету Міністрів.

Варто зазначити, що відсутність стаціонарного мосту – єдина на сьогодні технічна перешкода для реалізації проекту міжміської лінії тролейбуса між Одесою та Чорноморськом.

 

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають