9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Березня, 2023

Верховна Рада прийняла закон, що дозволяє прохід іноземних суден по українських річках

blank
Фото з вільних джерел

Зокрема, був прийнятий законопроект №2712 про внесення змін до Кодексу торговельного мореплавства України для сприяння розвитку судноплавства в країні, за який проголосували 234 депутати при 226 необхідних.

Його автори в пояснювальній записці до законопроекту, посилаються на застарілі правові норми Кодексу торгового мореплавання, який був прийнятий ще в 1995 році. Так, виходячи зі статті 32 Кодексу, право плавання під державним прапором України має судно, яке є державною власністю, належить громадянину України або юрособі, яке на 100% належить резидентам України. Статтею 131 Кодексу встановлено обмеження щодо здійснення каботажних перевезень судами під іноземним прапором – це можна робити тільки за умови дозволу від Мінінфраструктури. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Южный Курьер.

“Діючі норми створюють серйозний бар’єр не тільки для залучення іноземних інвесторів на ринок вітчизняного судноплавства, а й для українських судновласників, які часто в процесі здійснення господарської діяльності зацікавлені в повному або частковому залученні іноземних партнерів”, – йдеться в пояснювальній записці.

З втупу в силу змін до Кодексу торговельного мореплавства, очікується зростання тоннажу морського флоту під прапором України, а також залучення інвестиційного капіталу в судноплавний бізнес.
Згідно з даними пояснювальної записки, кількість суден під прапором України з кожним роком постійно скорочується.

Так, в 1991 році під українським прапором було 375 суден дедвейтом 5 тис. Тонн і більше, у 2000 році – 155, у 2005 році – 91, у 2008 році – 75, у 2012 році – 60, а в 2014 – 46 судів. При цьому під іноземними прапорами працюють понад 200 середніх і великих суден, що належать українським компаніям.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають