9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 2 Жовтня, 2022

Великобританія підписала план дій для допомоги у відновленні української інфраструктури

Велика Британія підписала з Україною угоду, якою зобов’язується ділитися інженерним досвідом і надати новий пакет підтримки для відновлення пошкодженої війною інфраструктури.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на повідомлення Міністерства інфраструктури України.

Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков провів онлайн-зустріч з Міністром транспорту Великої Британії Ґрант Шеппс, де міністри підписали Спільний план дій для допомоги у відновленні транспортної інфраструктури.

Згідно з Планом Велика Британія погоджується надавати експертизу від престижних британських приватних організацій.

Вона також передасть 5 автобусів від Go Ahead Group для покращення мобільності українського населення та придбає обладнання для відновлення критично важливих маршрутів експорту зерна.

blank
Автобус Go Ahead Group. Ілюстративне фото з відкритих джерел

Окрім цього, британські партнери запропонують план з реконструкції аеропортної, злітно-посадкової та портової інфраструктури, а також працюватимуть з Міністерством інфраструктури України над можливістю навчання персоналу аеропортів, диспетчерів повітряного руху та авіаційної безпеки.

blank
Літаки Boeing 737-800 та Boeing 757-300 авіакомпанії Azur Air Ukraine у Міжнародному аеропорту Львів. Фото: Юрій Танчин

Міністр транспорту Великої Британії також детальніше розповів про пакет підтримки «Укрзалізниці» обсягом 10 млн фунтів стерлінгів, який було раніше анонсовано Прем’єр-міністром Великобританії на саміті G7. В рамках цього пакета буде придбано обладнання для ремонту мостів і облаштування тунелів, понад 120 контейнерів для транспортування зерна.

blank

Оскільки Україна є одним із найбільших експортерів зерна у світі, то ці життєво важливі заходи допоможуть її економіці відновитися та зменшать тиск на світові ціни на продовольство.

Своєю чергою це підтримає Чорноморську зернову ініціативу, що дозволяє безпечно експортувати зерно, продукти харчування та добрива з України захищеними транспортними коридорами.

Наразі завдяки цій ініціативі з 3 українських портів було експортовано 721 449 тонн вантажів.

Міністр транспорту Ґрант Шеппс зазначив: «Дуже приємно сьогодні зустрітися з Міністром інфраструктури України та запропонувати досвід та ресурси Великої Британії, щоб допомогти відновити транспортні перевезення людей.

У Сполученому Королівстві ми маємо найкращих транспортних експертів у світі і якщо ми поділимось ними з Україною, це не тільки допоможе відновитися Україні, але й підвищить авторитет британського бізнесу в глобальному масштабі».

На початку цього року Велика Британія взяла на себе головування на Міжнародному туристичному форумі (МТФ) і зобов’язалася об’єднати глобальних партнерів на знак солідарності проти вторгнення в Україну. Під час головування Великої Британії МТФ розпочне нове дослідження впливу війни на транспорт і поділиться конструктивними порадами щодо сталої реконструкції інфраструктури.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають