9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 4 Грудня, 2022

В Ужгороді запропонували футуристично реконструювати історичний міст

В Ужгороді містобудівна рада запропонувала оголосити конкурс на реконструкцію моста в історичному центрі міста.

Городяни виступають проти та вимагають обмежитися тільки ремонтом мосту, про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

“На засіданні містобудівної ради в Ужгороді запропонували оголосити відкритий архітектурний конкурс на найкращий проєкт реконструкції пішохідного мосту і винести представлені проєкти на громадське обговорення”, – йдеться в повідомленні на сторінці в Facebook Ужгородської міської ради.

Як відзначають в міськраді, минулого тижня, на черговому засіданні архітектурно-містобудівної ради розглядалася концепція реконструкції пішохідного мосту. Вона була представлена ​​за власною ініціативою архітектором і художником Петром Антипом. Розглянувши концепцію, члени архітектурно-містобудівної ради зазначили, що металева конструкція з рам-арок буде обмежувати оглядовість архітектури історичної частини міста. Також акцентували на доцільності облаштування велодоріжки. У міськраді зазначають, що проєкт може бути представлений і розглянутий журі на конкурсі з реконструкції моста.

Запропонована ідея реконструкції історичного моста в Ужгороді викликала бурхливі обговорення і спровокувала скандал.

Так, в спільноті Save Uzhhorod відзначають, що з оголошенням конкурсу містобудівної ради на проєкт реконструкції моста городянам “пора бити на сполох” і вимагати від міськради виключно ремонту мосту.

blank
Як виглядає міст сьогодні. Фото з вільних джерел

“Ймовірно новий міст для Ужгорода, який можуть побудувати на кошти субвенцій з державного бюджету, запланований як об’єкт політичного піару під чергові вибори”, – відзначають на офіційній сторінці спільноти.

Також в суспільстві триває дискурс, що таке радикальне втручання в конструкцію пішохідного моста через Уж неприпустимо, оскільки запропонована конструкція зашкодить не тільки мосту, а й сформованої історичному середовищі, оскільки буде спотворювати видові перспективи та екранувати історичну забудову в центрі міста.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають