9.5 C
Alba Iulia
Субота, 10 Червня, 2023

В Україні з’являться нові дорожні знаки (фото)

“Укравтодор” працює над проєктом нової маршрутної навігації на дорогах України.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Суть проєкту полягає в тому, щоб після поновлення доріг встановити нові дорожні знаки. Це допоможе водіям краще орієнтуватися на місцевості та краще планувати маршрути.

“Зараз в Україні не існує уніфікованої системи навігації. Тому дорожні знаки зазвичай не виконують своєї основної функції — допомагати водіям під час подорожей. Часто проєктувальники роблять знаки на свій розсуд, а у безпосередніх замовників (служб автомобільних доріг) немає інструменту перевірки якості їх розробки. Різний формат знаків, різні кольори, шрифти та розміри дорожніх знаків — це велика проблема”, – йдеться в повідомленні.

У зв’язку з цим в “Укравтодорі” було прийнято рішення про запуск проєкту з поліпшення дорожньої навігації в Україні.

“Ми часто забуваємо про те, для чого взагалі потрібні дорожні знаки. Це інформація для планування маршрутів, попередження про можливі дорожні ускладнення і заборони дій. Від їх якості та функціональності залежить безпека учасників дорожнього руху. Наше спільне завдання — зробити орієнтування під час подорожі максимально комфортним і доступним. Особливо, коли рішення потрібно приймати швидко”, – підкреслив глава “Укравтодору” Олександр Кубрак.

blank
Нові дорожні знаки, Укравтодор

Відзначається, що експериментальні знаки вже встановлені на Львівщині. У планах “Укравтодору” ввести нову навігацію на маршруті Київ — Дніпро (Н-31), Сєвєродонецьк — КПП Станиця Луганська, Київ — Знам’янка (Н-01) та багатьох інших маршрутах.

Першим була обрана ділянка траси Н-01 від Городища до Сміли, де зараз активно проводяться ремонтні роботи й можна швидко встановити знаки.

blank
Нові дорожні знаки, Укравтодор

“Для побудови такої великої системи, як автомобільна навігація, потрібно визначити принципи, які допомагають упорядкувати всі рішення: знаки стоять в тих місцях, де їх чекає побачити водій, і відповідають на ті потреби, які у нього виникають. На всьому шляху знаки і принципи повинні бути типовими та схожими. Користування знаками повинно бути зручним. Дорога повинна давати інформації більше, ніж необхідно, і нагадувати правила”, – додали в “Укравтодорі”.

blank
Нові дорожні знаки, Укравтодор

Згідно з інформацією держагентства, типові ділянки дороги та потреби водіїв на цих ділянках, будуть виділятися — щоб в однакових ситуаціях водієві допомагав однаковий набір знаків.

“Згідно з опитуванням, багато водіїв орієнтуються саме за номерами трас, практика кодування квітами різних трас не нова. Але ми пропонуємо застосовувати колір за пріоритетами доріг: Е-40 європейський маршрут — зелений; М-03 міжнародна дорога — червоний; Н-01 національна — червоний; Р-16 регіональна — без кольору Т14-02 територіальна — без кольору”, – пояснюють в “Укравтодорі”.

blank
Нові дорожні знаки, Укравтодор

Крім того, окремо пропонується прибрати дефіси в номерах доріг і зробити їх близькими до європейських коридорів, а сам номер траси виділяти шляхом білої рамки навколо номера.

blank
Нові дорожні знаки, Укравтодор

Також буде запропоновано розділити міську і заміську навігацію.

“Міську навігацію (на білому тлі) і заміську (на синьому фоні) треба розділити на різні носії для поділу контексту. Для з’їздів на розв’язках пропонуємо застосовувати знак зі зрізаним краєм, він своєю формою підсилює сприйняття напрямки в сторону”, – додали в держагентстві.

blank
Нові дорожні знаки, Укравтодор
blank
Нові дорожні знаки, Укравтодор
blank
Нові дорожні знаки, Укравтодор

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що “Укравтодор” відремонтує 243 кілометри доріг у Львівській області.

Останні новини:

Зараз читають