9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 7 Березня, 2021

В Україні з’являться нові дорожні знаки (фото)

 • “Укравтодор” працює над проєктом нової маршрутної навігації на дорогах України.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Суть проєкту полягає в тому, щоб після поновлення доріг встановити нові дорожні знаки. Це допоможе водіям краще орієнтуватися на місцевості та краще планувати маршрути.

  “Зараз в Україні не існує уніфікованої системи навігації. Тому дорожні знаки зазвичай не виконують своєї основної функції — допомагати водіям під час подорожей. Часто проєктувальники роблять знаки на свій розсуд, а у безпосередніх замовників (служб автомобільних доріг) немає інструменту перевірки якості їх розробки. Різний формат знаків, різні кольори, шрифти та розміри дорожніх знаків — це велика проблема”, – йдеться в повідомленні.

  У зв’язку з цим в “Укравтодорі” було прийнято рішення про запуск проєкту з поліпшення дорожньої навігації в Україні.

  “Ми часто забуваємо про те, для чого взагалі потрібні дорожні знаки. Це інформація для планування маршрутів, попередження про можливі дорожні ускладнення і заборони дій. Від їх якості та функціональності залежить безпека учасників дорожнього руху. Наше спільне завдання — зробити орієнтування під час подорожі максимально комфортним і доступним. Особливо, коли рішення потрібно приймати швидко”, – підкреслив глава “Укравтодору” Олександр Кубрак.

  Нові дорожні знаки, Укравтодор

  Відзначається, що експериментальні знаки вже встановлені на Львівщині. У планах “Укравтодору” ввести нову навігацію на маршруті Київ — Дніпро (Н-31), Сєвєродонецьк — КПП Станиця Луганська, Київ — Знам’янка (Н-01) та багатьох інших маршрутах.

  Першим була обрана ділянка траси Н-01 від Городища до Сміли, де зараз активно проводяться ремонтні роботи й можна швидко встановити знаки.

  Нові дорожні знаки, Укравтодор

  “Для побудови такої великої системи, як автомобільна навігація, потрібно визначити принципи, які допомагають упорядкувати всі рішення: знаки стоять в тих місцях, де їх чекає побачити водій, і відповідають на ті потреби, які у нього виникають. На всьому шляху знаки і принципи повинні бути типовими та схожими. Користування знаками повинно бути зручним. Дорога повинна давати інформації більше, ніж необхідно, і нагадувати правила”, – додали в “Укравтодорі”.

  Нові дорожні знаки, Укравтодор

  Згідно з інформацією держагентства, типові ділянки дороги та потреби водіїв на цих ділянках, будуть виділятися — щоб в однакових ситуаціях водієві допомагав однаковий набір знаків.

  “Згідно з опитуванням, багато водіїв орієнтуються саме за номерами трас, практика кодування квітами різних трас не нова. Але ми пропонуємо застосовувати колір за пріоритетами доріг: Е-40 європейський маршрут — зелений; М-03 міжнародна дорога — червоний; Н-01 національна — червоний; Р-16 регіональна — без кольору Т14-02 територіальна — без кольору”, – пояснюють в “Укравтодорі”.

  Нові дорожні знаки, Укравтодор

  Крім того, окремо пропонується прибрати дефіси в номерах доріг і зробити їх близькими до європейських коридорів, а сам номер траси виділяти шляхом білої рамки навколо номера.

  Нові дорожні знаки, Укравтодор

  Також буде запропоновано розділити міську і заміську навігацію.

  “Міську навігацію (на білому тлі) і заміську (на синьому фоні) треба розділити на різні носії для поділу контексту. Для з’їздів на розв’язках пропонуємо застосовувати знак зі зрізаним краєм, він своєю формою підсилює сприйняття напрямки в сторону”, – додали в держагентстві.

  Нові дорожні знаки, Укравтодор
  Нові дорожні знаки, Укравтодор
  Нові дорожні знаки, Укравтодор

  Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що “Укравтодор” відремонтує 243 кілометри доріг у Львівській області.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Українське Дунайське пароплавство хоче залучити $200 мільйонів у будівництво 31 баржі та 16 буксирів

  ПрАТ "Українське Дунайське пароплавство" розробило і направило в Міністерство інфраструктури України попередню проєктну пропозицію та розрахункову фінансову...

  Українське підприємство розробило три моделі нових пожежних машин (фото)

  Підприємство "Пожмашина" на власних потужностях розробило і виготовило одразу три нових моделі протипожежної техніки.Повідомляє Національний Промисловий Портал.

  Новий термінал в аеропорту Дніпра обіцяють відкрити наступного року

  Новий термінал в аеропорту Дніпра почне роботу в наступному, 2022 році.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Маріупольський металургійний комбінат придбав у «Енергоатому» електроенергії на 26 мільйонів гривень

  Маріупольський металургійний комбінат 25 лютого придбав на майданчику «Української енергетичної біржі» в ДП «НАЕК «Енергоатом» пакет лотів потужністю 25 МВт на березень...

  У Києві розпочався капітальний ремонт Індустріального шляхопроводу (відео)

  У Києві на перетині вулиць Вадима Гетьмана та Борщагівської розпочали капітальний ремонт шляхопроводу. Перший етап ремонту Індустріального мосту планують завершити до кінця...

  Морські порти України перевалили понад 20 мільйонів тонн вантажів з початку року

  Портові оператори у морських портах України в січні-лютому 2021 року обробили 20,583 млн тонн вантажів, що на 6,538 млн тонн або на...

  Український корвет добудовуватимуть як фрегат ближньої морської зони

  Міністерство оборони хоче добудувати корвет «Володимир Великий» проєкту 58250 як багатофункціональний фрегат ближньої морської зони.Розглядається можливість доопрацювати проєкт...

  Україна домовилася зі SpaceX про запуск українського супутника

  Компанія SpaceX погодилася запустити на орбіту український супутник Січ 2-1. Домовленості про запуск були досягнуті минулого тижня під час переговорів з компанією....

  Зараз читають

  Маріупольський металургійний комбінат придбав у «Енергоатому» електроенергії на 26 мільйонів гривень

  Маріупольський металургійний комбінат 25 лютого придбав на майданчику «Української енергетичної біржі» в ДП «НАЕК «Енергоатом» пакет лотів...

  На херсонській корабельні SMG модернізували судно подовживши його на 25 метрів

  На херсонській корабельні Smart Maritime Group завершена модернізація і зданий в експлуатацію суховантаж Gelius 1.

  Український корвет добудовуватимуть як фрегат ближньої морської зони

  Міністерство оборони хоче добудувати корвет «Володимир Великий» проєкту 58250 як багатофункціональний фрегат ближньої морської зони.

  Запорізьке підприємство виготовить для Аргентини реакторне обладнання

  Після кількох років перерви підприємство «Запоріжтрансформатор» (ЗТР) повернулося на аргентинський ринок.Передає Національний Промисловий Портал з...