9.5 C
Alba Iulia
Субота, 12 Червня, 2021

В Україні з’являться нові дорожні знаки (фото)

 • “Укравтодор” працює над проєктом нової маршрутної навігації на дорогах України.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Суть проєкту полягає в тому, щоб після поновлення доріг встановити нові дорожні знаки. Це допоможе водіям краще орієнтуватися на місцевості та краще планувати маршрути.

  “Зараз в Україні не існує уніфікованої системи навігації. Тому дорожні знаки зазвичай не виконують своєї основної функції — допомагати водіям під час подорожей. Часто проєктувальники роблять знаки на свій розсуд, а у безпосередніх замовників (служб автомобільних доріг) немає інструменту перевірки якості їх розробки. Різний формат знаків, різні кольори, шрифти та розміри дорожніх знаків — це велика проблема”, – йдеться в повідомленні.

  У зв’язку з цим в “Укравтодорі” було прийнято рішення про запуск проєкту з поліпшення дорожньої навігації в Україні.

  “Ми часто забуваємо про те, для чого взагалі потрібні дорожні знаки. Це інформація для планування маршрутів, попередження про можливі дорожні ускладнення і заборони дій. Від їх якості та функціональності залежить безпека учасників дорожнього руху. Наше спільне завдання — зробити орієнтування під час подорожі максимально комфортним і доступним. Особливо, коли рішення потрібно приймати швидко”, – підкреслив глава “Укравтодору” Олександр Кубрак.

  Нові дорожні знаки, Укравтодор

  Відзначається, що експериментальні знаки вже встановлені на Львівщині. У планах “Укравтодору” ввести нову навігацію на маршруті Київ — Дніпро (Н-31), Сєвєродонецьк — КПП Станиця Луганська, Київ — Знам’янка (Н-01) та багатьох інших маршрутах.

  Першим була обрана ділянка траси Н-01 від Городища до Сміли, де зараз активно проводяться ремонтні роботи й можна швидко встановити знаки.

  Нові дорожні знаки, Укравтодор

  “Для побудови такої великої системи, як автомобільна навігація, потрібно визначити принципи, які допомагають упорядкувати всі рішення: знаки стоять в тих місцях, де їх чекає побачити водій, і відповідають на ті потреби, які у нього виникають. На всьому шляху знаки і принципи повинні бути типовими та схожими. Користування знаками повинно бути зручним. Дорога повинна давати інформації більше, ніж необхідно, і нагадувати правила”, – додали в “Укравтодорі”.

  Нові дорожні знаки, Укравтодор

  Згідно з інформацією держагентства, типові ділянки дороги та потреби водіїв на цих ділянках, будуть виділятися — щоб в однакових ситуаціях водієві допомагав однаковий набір знаків.

  “Згідно з опитуванням, багато водіїв орієнтуються саме за номерами трас, практика кодування квітами різних трас не нова. Але ми пропонуємо застосовувати колір за пріоритетами доріг: Е-40 європейський маршрут — зелений; М-03 міжнародна дорога — червоний; Н-01 національна — червоний; Р-16 регіональна — без кольору Т14-02 територіальна — без кольору”, – пояснюють в “Укравтодорі”.

  Нові дорожні знаки, Укравтодор

  Крім того, окремо пропонується прибрати дефіси в номерах доріг і зробити їх близькими до європейських коридорів, а сам номер траси виділяти шляхом білої рамки навколо номера.

  Нові дорожні знаки, Укравтодор

  Також буде запропоновано розділити міську і заміську навігацію.

  “Міську навігацію (на білому тлі) і заміську (на синьому фоні) треба розділити на різні носії для поділу контексту. Для з’їздів на розв’язках пропонуємо застосовувати знак зі зрізаним краєм, він своєю формою підсилює сприйняття напрямки в сторону”, – додали в держагентстві.

  Нові дорожні знаки, Укравтодор
  Нові дорожні знаки, Укравтодор
  Нові дорожні знаки, Укравтодор

  Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що “Укравтодор” відремонтує 243 кілометри доріг у Львівській області.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У параді до Дня Незалежності України візьмуть участь літаки країн-партнерів

  У параді з нагоди 30-ї річниці відновлення Незалежності України візьмуть участь літаки країн-партнерів.Передає Національний...

  «Авіалінії Антонова» доставили з Польщі на Філіппіни п’ять гелікоптерів Black Hawk

  «Авіалінії Антонова» літаком Ан-124 «Руслан» доставили до Філіппін п’ять багатоцільових гелікоптерів Sikorsky S-70i Black Hawk з підприємства виробника у Польщі.

  На виставці “Зброя та безпека” представлять новий український бойовий безпілотник

  Новий український військовий безпілотник ACE ONE презентують на Міжнародній спеціалізованій виставці "Зброя та безпека – 2021", яка розпочнеться у Києві 15 червня...

  Миколаївський тепловозоремонтний завод проведе модернізацію 55 локомотивів для Єгипту

  Миколаївський тепловозоремонтний завод має намір освоювати нові серії локомотивів і диверсифікувати ринки по ремонту та модернізації локомотивів - підприємством було підписано договір...

  Завершується створення першого зразка РЛС «Мінерал-У» для протикорабельного комплексу «Нептун»

  В Україні завершують роботи над створенням першого зразками нової мобільної РЛС «Мінерал-У» на платформі Tatra 8х8.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Київський бронетанковий завод виготовив шасі БТР-3 для командно-штабної машини (фото)

  Державне підприємство «Київський бронетанковий завод» виготовило та передало ТОВ «Телекард-Прилад» перше шасі БТР-3 для командно-штабної машини (КШМ) в рамках державного оборонного замовлення.

  Термінал Ніка-Тера встановив два нових рекорди швидкості навантаження зернових

  Термінал Ніка-Тера, що входить в Group DF, встановив відразу два нових рекорди швидкості навантаження зернових вантажів - рекорди встановлені під час завантаження...

  Україна перемогла у тендері на ремонт вузлів та агрегатів ударних гелікоптерів Мі-25 армії Перу

  Україна перемогла у тендері на ремонт вузлів до перуанських ударних гелікоптерів Мі-25Д, які є експортною версією гелікоптерів Мі-24.Передає Національний...

  Зараз читають

  “Укроборонпром” співпрацюватиме з канадцями для створення в Україні патронного заводу

  Канадська комерційна корпорація та державний концерт "Укроборонпром" підписали угоду про сприяння економічному співробітництву у критично важливому стратегічному секторі оборони...

  Повітряні сили замовили чохли для безпечного зберігання літаків та гелікоптерів

  Повітряні сили Збройних сил України мають намір придбати чохли для літаків та гелікоптерів бойової та транспортної авіації.

  Харківський авіаційний завод розвиватиме власне конструкторське бюро

  Генеральний директор ХДАВП Олександр Кривоконь на зустрічі з колективом Харківського університету ХАІ представив своє бачення з приводу...

  Завершено один з етапів вогневих випробувань колісної САУ “Богдана” (відео)

  Дослідний зразок колісної САУ 2С22 "Богдана" пройшов один з етапів заводських випробувань на полігоні Широкий Лан.