9.5 C
Alba Iulia
Середа, 6 Грудня, 2023

В Україні з’явилася сільська поліція

Основне завдання патрульних – стежити за громадським порядком і чистотою на вулицях

Першу в Україні сільську поліцію створили у Вінницькій області. Основне завдання патрульних – стежити за громадським порядком і чистотою на вулицях. Раніше муніципальні загони працювали тільки в великих містах.

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на UBR.

Білі сорочки, краватка і начищене взуття – це дрес-код муніципальних поліцейських села Якушинці. Сьогодні у п’ятьох патрульних перший робочий день, їх завдання – познайомитися з місцевими жителями.

Всі новоспечені співробітники муніципальної поліції – міліціонери у відставці. Створення патруля – їх ініціатива, а мета – підтримувати громадський порядок на вулицях.

Ми – Не каральний орган. Наша функція – роз’яснювальна, – зазначив начальник муніципальної поліції Микола Ковальський.

Ще одне завдання муніципальної поліції – чистота. Зараз на сільських вулицях розташовані десятки стихійних звалищ. Місцеві жителі сподіваються, що поліцейські заборонять кидати і палити сміття на вулицях.

Поліцейські патрулюють село пішки. Згодом місцева влада придбають для них велосипеди. Гроші на власну поліцію виділять з сільської казни.

270 тисяч з місцевого бюджету. Але це на перший час, тому що в цю суму входить і формений одяг, і зарплата, і нарахування, і страховка, – пояснив сільський голова Василь Романюк.

Якушинці – перше в Україні село, в якому працює своя поліція. Подібні патрулі були раніше тільки в великих містах. За словами сільського голови, переймати досвід до них вже приїжджали багато сусідів.

Останні новини:

Зараз читають