9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 21 Січня, 2021

В Україні розпочнуть комплексну реконструкцію кварталів застарілого житлового фонду

 • Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України завершує роботу над новим законопроектом, який має дозволити на практиці розпочати комплексну реконструкцію кварталів застарілого житлового фонду, у тому числі, об’єктів інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури, нове будівництво та створення безбар’єрного середовища на цих територіях. Він, у першу чергу, буде орієнтований на інтереси людей — власників такого житла.

  Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе за підсумками круглого столу щодо реконструкції застарілого житлового фонду, який відбувся у Мінрегіоні. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Мінрегіону.

  Профільний інститут “ДІПРОМІСТО”, який розробляє цей законопроект, готовий завершити роботу над ним. Наразі ми збираємо фінальні пропозиції та доповнення до проекту, які будуть опрацьовані та внесені в нову редакцію. Ми вже опрацювали зауваження та проблемні питання, які містяться в діючому законі і через що, у тому числі, реконструкція так і не розпочалася на практиці. Наприклад, питання згоди мешканців на відселення при реконструкції, компенсація. Найголовніше, що новий законопроект буде орієнтований на інтереси людей, які зараз проживають у такому житлі, — сказав він.

  Так, згідно з проектом закону, що розробляється, запропонована згода на проведення реконструкції застарілого житла повинна складати не менше 75% мешканців будинку.

  Цю норму ми ще будемо обговорювати, адже це питання одне із ключових. Зараз у діючому законі прописана обов’язкова згода 100% жителів будинків на проведення майбутньої реконструкції. Проте у реальних умовах сьогодні це практично неможливо, — пояснив Парцхаладзе.

  Які будинки підлягатимуть знесенню або заміні та реконструкція яких неможлива без відселення, визначатиметься на підставі проектної документації на реконструкцію, що пройшла відповідну процедуру обговорення та затвердження.

  Передбачається, що мешканці таких будинків мають відселятися, як основний варіант, у стартові будинки у межах кварталу (мікрорайону), що реконструюється. Крім цього, розглядається можливість тимчасового переселення у маневровий фонд та в інші рівноцінні житлові приміщення в багатоквартирних будинках, у тому числі, вторинного ринку (за згодою).

  Під час обговорення були пропозиції, щоб відселення відбувалося в межах кварталу чи мікрорайону, або в суміжні чи інші квартали в межах населеного пункту за обов’язковою згодою мешканців.

  Крім цього, на круглому столі обговорювалася низка інших важливих питань, які мають бути врегульовані новим законопроектом.

  За словами Парцхаладзе, новий законопроект має на меті захист інтересів громадян, а також інвесторів, убезпечення їх від можливих зловживань, гарантування безпеки та комфорту при реалізації програми, покращення життя людей.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  На Харківщині оновили автодорогу Мерефа – Зміїв

  На Харківщині в межах програми «Велике будівництво» оновили 15,4 км дороги Т-21-01 Мерефа – Зміїв, ремонт на...

  Латвія передала українській армії сім медичних автомобілів

  Учора, 20 січня 2021 року, Латвія передала для потреб Збройних Сил України 7 медичних автомобілів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Новий міст у Кременчуці збудує турецька компанія

  Відбувся аукціон із закупівлі робіт з будівництва Кременчуцького вантового моста. Переможцем торгів стала турецька компанія Dogus Insaat Ve Ticaret A.S. з ціновою...

  У столиці відновлюють одну з башт Київської фортеці

  У Києві триває відновлення однієї з башт Київської фортеці.Як пише Вечірній Київ, башту №4 на Печерську ремонтують з 2020-го...

  На кордоні Угорщини та України будують найбільший в Європі залізничний термінал

  В угорському місті Фенешлітке неподалік від кордону з Україною розпочалося конструювання найбільшого і найсучаснішого наземного термінала для поїздів East-West Gate (EWG).

  Українські міста торік придбали понад 300 тролейбусів

  Міста України у 2020 році придбали 337 тролейбусів.Цю інформацію надав ресурс AllTransUA, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  «Укрзалізниця» створює проєкт швидкісного сполучення поїздів зі швидкістю до 350 км/год

  «Укрзалізниця» має намір запустити пасажирське сполучення між Києвом, Львовом, Харковом і Одесою на поїздах, які розвивають швидкість до 300-350 км/год.

  В Україні незабаром почнуться випробування вітчизняного кулемета калібру 12,7 мм (фото)

  ПАТ "Завод "Маяк" планує стати третім виробником кулеметів калібру 12,7 мм на пострадянському просторі. Новий кулемет проєктувався за західними стандартами спільно з...

  Зараз читають

  В Україні незабаром почнуться випробування вітчизняного кулемета калібру 12,7 мм (фото)

  ПАТ "Завод "Маяк" планує стати третім виробником кулеметів калібру 12,7 мм на пострадянському просторі. Новий кулемет проєктувався...

  На закупівлю нових тролейбусів Хмельницький витратить майже два мільярди гривень

  У Хмельницькому на розвиток міського тролейбусного парку наступні п’ять років витратять майже два мільярди гривень.

  ХКБМ закуповує ряд комплектуючих для виробництва 25 нових БТР-4Е

  Державне підприємство "Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. О.О. Морозова", яке входить до складу ДК "Укроборонпром", розмістило...

  У Житомирській області стартує кілька інвестиційних проєктів

  Зокрема, очікується будівництво потужної сонячної електростанції, розширення цехів ТОВ «Церсаніт Інвест» та «Ферпласт-Україна». Крім цього інвестор з...