9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Лютого, 2023

В Україні пропонують будувати дороги з плитки

На круглому столі, що проводився 5 вересня Всеукраїнської дорожньою асоціацією, було піднято питання про можливість будівництва в Україні доріг з плитки. Автори ідеї заявляють про екологічність, довговічність та естетичність такого дорожнього покриття.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Про це повідомив президент згаданої Асоціації Артем Гриненко.

“Замовники відзначили ряд проблем, які їм заважають при виборі технології будівництва дороги з плитки (серед яких розрахунки, техніко-економічне порівняння різних варіантів типів покриттів, проєктування, якість продукції та робіт, сертифікація, експлуатація та інші). Виробники плитки запропонували консультативну допомогу замовникам по озвученим ними проблемними моментами та відзначили, що сьогодні вже є відповіді й рішення піднятих проблем”, – пише Гриненко на своїй сторінці в Facebook.

Також він поінформував, що на заході було заявлено, що застосування технологій будівництва з використанням штучних елементів мощення є перспективним напрямком не тільки на дорогах комунального значення, а й на деяких дорогах загального користування державного і місцевого значення (всіх категорій доріг, крім 1).

У коментарях до публікації глави Всеукраїнської дорожньої асоціації були висловлені критичні зауваження з приводу озвучених ідей, на що Артем Гриненко відповів:

“Якщо цього немає в Україні, то це не означає, що ця технологія погана. Позиція, яку я озвучив — це позиція учасників круглого столу, підтверджена наукою, випробуваннями та міжнародним досвідом. Так, я не помилився, саме дороги державного значення, але в місцях великого ухилу, гірські дороги, з’їзди, мости. Такі дороги будуються в Німеччині, Словаччині, Чехії, Польщі та ін.”

Також він пообіцяв найближчим часом надати приклади будівництва в інших країнах доріг загального значення з плитки.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають