9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

В Україні почнуть використовувати відходи вугільних ТЕС для будівництва доріг

Використання золошлаків здешевить вартість будівництва доріг втричі.

Золошлаки замінять в еко-дорогах майбутнього пісок, щебінь і бетон. В Європі такі шосе вже не в новинку, і можуть з’явитися і в Україні. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на “Сегодня“.

Золошлак отримують після спалювання вугілля на заводах і теплоелектростанціях. В Україні з них вже проводять будматеріали. Так, бетон з цієї домішкою – дешевше на четверть.Тепер черга за будівництвом доріг, і вже готові пілотні проекти.

Один з них – будівництво пілотноЇ ділянки з використанням шлаків Добротвірської ТЕС. Це – пілотнА ділянкА в приблизно один кілометр, на якому ми плануємо використовувати наш матеріал в різні шари дорожнього одягу, і переведемо грунтову дорогу в асфальтобетонну, – розповіла менеджер Департаменту екологічної безпеки ДТЕК ЕНЕРГО Тетяна Завгородня.

Використання золошлаків в промисловості в Україні поки в новинку, а в Європі це вже – традиція, якій десятки років. У деяких країнах на виробництво будматеріалів і доріг йде понад 90% цих відходів

Для будівництва доріг необхідні запаси на складах. Це можливо тільки в таких країнах, як Великобританія, Франція, Польща, і в інших східних країнах Європи. Для дорожнього будівництва необхідні величезні обсяги золошлаків в найкоротші терміни, – розповів генеральний секретар європейської асоціації вугілля і продуктів згоряння Ханс-Йоахім Фаерборн.

Україна якраз в числі цих країн – наші теплоелектростанції завалені золошлаки. А це вже і питання захисту навколишнього середовища.

Щоб використовувати золошлаки в дорогах – потрібно державне стимулювання заміни природних матеріалів відходами та застосування додаткових законодавчих ініціатив в цьому напрямку.

Обсяги золи від спалювання вугілля будуть тільки накопичуватися в Україні, і масово використовувати її можна буде саме в дорожньому будівництві.

Останні новини:

Зараз читають